Kuigi riigireformiga massilist koondamist ei tule, kaob aastas umbes 500 ametniku töökoht, ütles riigihalduse minister Jaak Aab raadiosaates "Poliitikute töölaud".
Saates osalenud Riigireformi Radari kolleegiumi liikmel Külli Tarol jagus riigireformi kohta ka kriitikat. Tema sõnul varem häbeneti, kui keegi sai mõnele ametikohale vaid oma poliitilise kuulumise tõttu. Tänaseks on see tema sõnul mõne poliitilise jõu jaoks normaalsuseks muutunud. „See on ohtlik,“ ütles Taro.
Riigireformi arengutele keskendunud saates „Poliitikute töölaud“ rääkis Taro, et Riigireformi Radarile teeb muret ametnike politiseerimine. Alles mõni aeg tagasi teatas valitsus, et nimetamiskomitee uuteks liikmeteks saab ka kaks poliitilist tegelast. Komiteesse pääsesid Reet Roos Isamaast ja Argo Luude EKREst, kuigi komitee loodi eesmärgil, et sinna pääseksid eksperdid, mitte poliitilised tegelased.
Riigihalduse minister Jaak Aab ütles selle peale saates, et enne nimetamiskomitee süsteemi moodustamist nimetasid erinevate riigiettevõtete nõukogude liikmeid ametisse ministrid. „Kõik nõukogud olid varem palju rohkem politiseerunud kui nüüd. Süsteem on praegu palju parem kui varem,“ ütles ta.
Aabi sõnul ei oska ta hetkel hinnata, kas Luude ja Roosi nimetamiskomiteesse panemine on komitee politiseerunud või mitte. „Vaatame, kuidas komitee tööle hakkab,“ ütles ta. „Pealegi, kas ühegi erakonna liige ei tohi enam üldse kuskil riigivalitsemise juures olla?“ lisas Aab.
„Poliitikute töölaua“ saates rääkis Aab, millises seisus on riigireformi elluviimine ja Taro andis ülevaate, mida ootab reformist Riigireformi Radar. Aab andis saates ka ülevaate, kui palju ametnike arvu reformiga kokku tõmmatakse. Saatejuht on Eliisa Matsalu
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.