Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) kaasava formaadi raames leppisid 137 riiki eelmisel neljapäeval Pariisis kokku, et aasta lõpuks jõutakse digitaliseeruva majanduse maksustamisel üleilmse lahenduseni.
- "Poliitiline mäng on ta olnud algusest peale ja poliitilisest survest on kogu see idee tulnud," rääkis rahandusministeeriumi asekantsler Dmitri Jegorov sellest, mis on saanud digimaksu ideest. Foto: Raul Mee
"Paraku on sellel ettevõtmisel ka üks teine pool. Brežnevi pakike, mis on juurde tulnud: ülemaailmne miinimummaks, mida Prantsusmaa ja Saksamaa eestvõttel tahetakse ka juurutada." rääkis neljapäevases hommikuprogrammis rahandusministeeriumi asekantsler Dmitri Jegorov.
"Siin me oleme äärmiselt resoluutsed, me ei ole nõus sellise sekkumisega riikide suveräänsesse õigusesse kujundada oma maksusüsteemi ise nende ettevõtete jaoks, kes on päriselt siin, kes päriselt siin tegutsevad, kes ei tegele maksupettuse või optimiseerimisega," lisas ta.
Täpsemalt räägitakse universaalsest minimaalsest ettevõtete tulumaksust, mis peaks olema teatud protsent, praegu räägitakse 12,5 protsendist. Midagi selle juures ei ole veel kindlat.
Kuidas digimaksust miski laiem sai ning mida täpsemalt võib pidada revolutsiooniks rahvusvahelises maksunduses saab kuulata siit:
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti investorid on oodatud mitme põneva riigi kinnisvaraturule – ka Dubaisse. Kiirelt kasvav linn ja lisandunud elanikkond annavad arendajatele põhjust rõõmustamiseks.