Ukraina sõjaga kaasnevate sanktsioonide tõttu pidi masinaehitusettevõte Hekotek lõpetama ekspordi Venemaale, mis tõi umbes poole ettevõtte käibest. Ettevõtte juhi Heiki Einpauli sõnul pole olukorra stabiliseerumiseks lootust enne, kui Venemaa võimuladvik vahetub. Võimalusi otsitakse uutel turgudel.
- Hekotek juht Heiki Einpaul Foto: Andras Kralla
“Meil olid plaanitud ka tänaseks kaks ärasaatmist, kuid see on võimatu. Praeguse seisuga ma ei kujuta ette, kes sinna Venemaale sõitma tuleks,” tõdes Einpaul ja lisas, et praegu pole mõtet loota ja oletada, et äkki veel kolmapäeval saab Venemaale midagi saata. Ta arvab, et sõja jätkudes võidakse peagi kehtestada Venemaale veel karmimad sanktsioonid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Sõda Ukrainas läheb Vene vägedel vaevaliselt hoolimata värskete meeste toomisest rindele, järgmine ohtlikum rünnak on tõenäoliselt tulemas Odessale.
Iduettevõtja ja Ukraina ettevõtjatega tihedalt läviv Ragnar Sass rääkis hommikuprogrammis, et nädalavahetusel toimunud tegevus annab kindluse, et sõjast hoolimata jääb Ukraina riik püsima. "Vanaisad ühinevad armeega, olen kindel, et Kiiev püsib," rääkis ta.
Euroopa Liidu välisministrid nõustusid saatma Ukrainale 450 miljoni euro eest sõjalist abi surmavate relvade hankimiseks, ütles bloki välispoliitika juht Josep Borrelli.
Ukraina ja Venemaa ametiisikud kohtuvad kõnelusteks Valgevene-Ukraina piiril, vahendas Reuters Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi kantseleid.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.