Ainult ühe kitsa valdkonna spetsilistide, näiteks puhaste IT-spetsialistide väärtus on tööturul langustrendis ja hinnas on mitmekesiste oskustega inimesed. Eksponentsiaalselt kasvab nende inimeste väärtus, kes on küll oma valdkonna asjatundjad, kuid oskavad samal ajal ka ITd, näiteks hea arst, kes oskab ITd, rääkis Praktikali kaasautaja Oleg Shvaikovsky saates "Tark elukeskkond".
- Renessansi-inimeste all mõeldakse mitmekülgsete oskustega inimesi, kes on tööturul väga hinnas. Foto: Panthermedia/Scanpix
Otsime saates vastust küsimusele, kuidas suurendada rohe- ja digipöördeks vajalike inseneride arvu.
Põhjusel, et spetsialiste ei ole võimalik lõputult üle osta ja nende palka ei saa samuti lõpmatuseni tõsta, tuleb neid juurde õpetada. Räägime saates sellest, kuidas tekitada juba esimeses kooliastmes õpilastes huvi loodusteaduste ja inseneeria vastu. Mitme kohaliku haridusalgatuse hüpoteesi kohaselt võiks varakult tärganud huvi tehnoloogia ja loodusteaduste vastu kulmineeruda uue põlvkonna inseneride pealekasvuga.
Juttu tuleb hoiakute muutmistest ühiskonnas, probleemidest haridussüsteemis ning sellest, mida on vaja õpilastes huvi tekitamiseks. Samuti räägitakse, milliste oskustega töötajad on tööturul enim hinnas. Enda inseneriks kujunemise kogemust jagab ABB komplektalajaamade müügijuht Euroopas Enn Karin ja Eesti haridusidufirma Praktikal kaasasutaja ja füüsikaõpetaja Oleg Shvaikovsky. Saadet juhib Gregor Alaküla.
Kuula saadet siit:
Renessansi-inimesed teevad comebacki
Seotud lood
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”