„Iseseisva otsustuspädevusega töötaja“ on mõiste, mida PARE koostatud tööelu manifesti toel püütakse töölepingu seadusesse taas sisse viia. Mida see mõiste endast kujutab ja keda see kõige rohkem puudutab? Mis uksed see avaks ja kelle elu lihtsamaks teeb? Missugused on võimalikud ohukohad?
- Aet Urvast, Lauri Kool ja Kai Miller. Foto: Andres Laanem
PARE koostatud tööelu manifestist, mis koosneb 22 nii töötajale kui tööandjale olulisest punktist-ettepanekust, on stuudios kõnelemas Vanalinna Ehituse personalijuht ja PARE tööelu töörühma liige Aet Urvast ning PARE värske tegevjuht Kai Miller. Juttu tuleb veel ka ka välistööjõu puhul mitmekordse keskmise palga nõudest, töötajate tervise hoidmiseks maksuvabade teenuste ringi laiendamisest, puhkusepäevade arvestuse muutmisest tööpäevade põhiseks ja paljust muust.
„Töö ja palga“ saate lõpuosas annab Töötukassa kommunikatsiooninõunik Lauri Kool ülevaate Eestisse saabunud ukrainlastest – kui palju neid Töötukassas arvel on, kui paljud on jõudnud tööturule, mis ameteid nad peavad ja mida teha sooviksid. Samuti jagab ta informatsiooni uue toetuse kohta tööandjatele, kes on palganud sõjapõgenikke.
Saadet viis läbi Personaliuudiste juht Helen Roots.
Kuula saadet siit:
Tööelu manifest annab töölepingu seadusele uue hingamise
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.