Olulisematest muudatustest ning vajakajäämistest novembris väikeettevõtjatele kehtima hakanud universaalteenusega seoses andis ülevaate Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni (EVEA) juht Ille Nakurt-Murumaa.
EVEA president Ille Nakurt-Murumaa Foto: Postimees/Scanpix
Ta selgitas Äripäeva hommikuprogrammis, et universaalteenus ei pruugi olla väikeettevõtjatele nii ahvatlev ja sel võivad olla oma keerukused, näiteks võimalikud leppetrahvid. Samuti paistab, et iga riik Euroopas pusib lahendusi väikeettevõtetele omaette.
Alates novembrist saavad väikefirmad valida senise elektri paketi asemele riiklikult fikseeritud hinnaga elektri, erinevalt kodutarbijatest tuleb neil oma soov ka elektrimüüjale üle kinnitada.
Vaja oleks vähemalt 7 miljardit eurot ning lõdvemaid regulatsioone ja seadusi. Siis saaks Eesti end 2030. aastaks Vene energiasõja hädadest lahti haakida ja oma elektri taastuvatest allikatest kätte.
Suuremad ettevõtted, kes elektri universaalteenusega liituda ei saa, peaksid investeerima energiatõhususse ja tarbimise juhtimisse, rääkis majandus- ja taristuminister Riina Sikkut.
Freedom Holding Corp. avaldas oma 2025. aasta teise kvartali tulemused, mis näitavad ettevõtte käibes ja puhaskasumis märkimisväärset kasvu. Tulenevalt laienemisest, tõusid ka ettevõtte kulud.