Universaalteenuse tõttu ei toimu energiatarbimise ajastamist ning riik on sellega suures pildis teinud tarbijatele karuteene, arvasid energeetikaeksperdid Marti Arak ja Einari Kisel saates „Tark elukeskkond“.
- "Targa elukeskkonna" saates arutleti selle üle, kas kümne aasta pärast viib elektri liinidesse peamiselt tuumajaama, tuulikute või päikeseparkide toodang. Foto: Panthermedia/Scanpix
Einari Kiseli sõnul võiks säästmise taas fookusesse tuua see, kui ettevõtetele antakse võimalus oma tarbimise vähendamist müüa, kuid see vajaks tema sõnul regulatsiooni täiendamist.
Saates vaatame tagasi sündmustele, mis toimusid energiaturul lõppeval aastal ja analüüsime neid energeetikaekspertidega.
Juttu tuleb kõrgest elektri hinnast ja sellega hakkama saamise viisidest nii kodutarbija, ettevõtja kui riigi tasandil. Samuti räägime energiaturu nõrkadest kohtadest ning tuulikutest, päikesepaneelidest ja tuumajaamadest.
Stuudios on Taltechi Targa linna tippkeskuse partnerlussuhete ja strateegia juht ning Eesti Energia nõukogu liige Einari Kisel ja Delta-E inseneribüroo juhatuse liige Marti Arak. Saadet juhib Gregor Alaküla.
Energiaeksperdid: universaalteenus on riigi karuteene tarbijatele
Seotud lood
Olulisematest muudatustest ning vajakajäämistest novembris väikeettevõtjatele kehtima hakanud universaalteenusega seoses andis ülevaate Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni (EVEA) juht Ille Nakurt-Murumaa.
Leppetrahvidest ei pääse
Alates novembrist saavad väikefirmad valida senise elektri paketi asemele riiklikult fikseeritud hinnaga elektri, erinevalt kodutarbijatest tuleb neil oma soov ka elektrimüüjale üle kinnitada.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.