Rahapesukahtlustuse saanud ettevõtjad peavad tõendama oma vara legaalset päritolu kuid menetluse huvides ei avalda Rahapesu Andmebüroo infot, milles kahtlustus seisneb, rääkis Triniti vandeadvokaat Risto Käbi saates „Triniti eetris“.
- Kui ettevõtja ei suuda teatud aja jooksul tõendada, et tema raha pole legaalset päritolu võidakse tema pangakonto külmutada, rääkisid vandeadvokaadid saates "Triniti eetris". Foto: Panthermedia/Scanpix
Kui 30 päeva möödudes pole ettevõtja enda süütust tõestanud võibki juhtuda, et vara tema panagakontol külmutatakse ja uurimine võib lõpuks jõuda kriminaalmenetluseni, rääkis Risto Käbi. Vandeadvokaat Ramil Pärdi sõnul võib uurimise sinnamaani jõudmine olla olukorra lahenemise huvides isegi kasulik, sest siis tuleb uurijatel avaldada info, milles rahapesukahtlustus seisneb. Pärdi hinnangul saab alles siis ettevõtja selgust, milliseid konkreetseid tõendeid ta esitama peab.
Räägime saates rahapesu järelevalvest ja sellega seonduvatest ettevõtjate muredest.
Püüame leida vastuseid sellele, kuidas hirme maandada ja korraldada ettevõtte tegevust nii, et vältida rahapesu uurijate huviorbiiti ja rahapesuskandaali keskmesse sattumist. Samuti annavad saatekülalised nõu, mida teha siis, kui uurimine ettevõtte majandustegevuse üle juba käib ja pangakonto on külmutatud.
Teemat avavad Triniti vandeadvokaadid Ramil Pärdi ja Risto Käbi. Saadet juhib Gregor Alaküla. Foto Gregor Alaküla.
Rahapesukahtlustus blokeerib ettevõtjate kontod ja jätab teadmatusse
Seotud lood
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”