Kui tavapärane on, et pereettevõtlus põllumajanduses tähendab, et uus põlvkond võtab eelmiselt talu juhtimise üle, siis Pärnumaal lihaveiseid kasvatavas Luigeveski Agros on hoopis teisiti.
- Eestimaa Talupidajate Keskliidu tegevdirektor Kerli Ats ning farmijuht ja Kerli isa Vello Ats. Foto: Andras Kralla
25aastane EBSis õppiv peretütar Kerli pakkus isa Vellole välja, et võiks Pärnumaal seisvale metsasele maatükile luua põllumajandusliku talu. Kusjuures varem polnud peretütar talupidamise ja loomakasvatusega kokku puutunud. Isa jäi nõusse ja nii on tänaseks on juba neli aastat Luigeveskil lihaveisekarja kasvatatud ning Kerlil on õnnestunud kaasata talupidamisse lisaks isale ka ema, õde, vend ja ka pea 90aastane vanaema Helle Johanna, kelle töövõime olevat kui kratil – antagu aga tööd juurde. Perekond Atsil on siht luua lihaveisekarja kasvatamise kõrvale ka lisatuluallikaid, et toetada kapitalimahukas sektoris tegutseva ettevõtte jaoks võetud laenude teenindamist.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Põlvas 120 inimesele tööd andvas pereettevõttes Peetri Puit on kindel soov muuta Eesti ja Baltikumi ehitusmaastikku. „Peame betooniusku inimestes muutma, mingi aja pärast võiks 10-20% kortermajadest olla puidust,” esitas ettevõtte müügijuht, perepoeg Raido Peedomaa ambitsioonikat sihti saates "Võitjate põlvkonnad".
Tippjuhtimist peetakse üksildaseks ja kuigi võib ju konsulteerida parimate nõuandjatega, siis otsuse, karmi või hea, peab langetama siiski tippjuht ise, leiab pereettevõtja Aigar Pindmaa.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.