Turismistatistikast rääkides ei tasu alati uskuda meedias levivaid pealkirju, sest turismisektoris on segane aeg ning mõnel läheb hästi ja mõnel mitte, rääkis Eesti Turismi- ja Reisifirmade Liidu president Külli Karing saates „Turismitund“.
- Eesti Turismi- ja Reisifirmade Liidu president Külli Karing ja Nordic Hotel Foorumi tegevjuht Feliks Mägus. Foto: Gregor Alaküla
Karingi sõnul on eestlaste reisimine välismaale taastunud ja jõudnud taas koroonaeelsele tasemele ning kohati seda ka ületanud, kuid välismaalaste reisimine Eestisse on jäänud vaeslapse rolli. Karingi sõnul on peamiselt jäänud tulemata grupireisid ja külastajad kaugematest riikidest, sest siinset piirkonda peetakse Ukraina sõja tõttu ohtlikuks. „Kuigi jõuluturul on palju rahvast ja kuuleb erinevaid keeli, oleme nendes segmentides suures mahajäämuses,“ ütles Karing.
Eesti siseturism on aga viimase kahe aasta jooksul paljuski kohalikku turismisektorit päästnud, kuid kui piirid avanesid, siis läksid inimesed justkui kättemaksuks välismaale, rääkis Karing. Üldiselt on siseturismiga hästi, kuid kui meedias kohtab turismisektori käekäiguga seotud ühekülgseid pealkirju, siis tuleb jälgida, kelle mätta otsast on olukorda hinnatud, rääkis Karing.
Saade annab ülevaate sellest, kuidas läheb Eesti turismisektoril käesoleva aasta detsembris vahetult enne madalhooaega.
Kuulete intervjuud Eesti Turismi- ja Reisifirmade Liidu presidendi Külli Karingi ja Nordic Hotel Foorumi tegevjuhi Feliks Mägusega. Samuti helistasime Jõgevamaal tegutsevale Udu talu peremehele Mati Kärmasele, et uurida, kuidas on olukord turistidega Tallinnast väljaspool.
Saate alustuseks kuulete aga lühireportaaži Tallinna jõuluturult, et anda edasi kauplejate ja külastajate meeleolu. Saadet juhib Gregor Alaküla.
Turismil läheb hästi? Oleneb, kellelt küsida
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.