SEB Baltikumi jaepanganduse juht Eerika Vaikmäe-Koit räägib Äripäeva raadios, millistest põhimõtetest ta lähtub, astudes ettevõtte sees coach'i rolli. „Piir eetilise ja ebaeetilise vahel on seal minu arust õhuke,“ tõdeb ta.
- Master-taseme juhtimis-coach Ivar Lukk ja SEB Baltikumi jaepanganduse juht Eerika Vaikmäe-Koit arutlevad Äripäeva raadios, kas juhi ja coach'i rolle on võimalik ühendada. Foto: Aira Tammemäe
Koit toob saates näiteks olukorra, kus coach'i rollis võib temani jõuda info, mida juhina kasutada ei tohi, aga mida ei saa ka mälust täiesti ära kustutada.
Eestis on coach'i väljaõppe läbinud tuhandeid juhte ja coach'iv juhtimine näib olevat tuleviku organisatsioon loomulik osa. Coach'i kvalifikatsiooniga juhid näevad küll coach'ivas juhtimises olulist väärtust, kuid vähesed neist saavad oma organisatsioonis päriselt coach'ina tegutseda.
Professionaalne juhtimis-coach Ivar Lukk viitab peamisele põhjusele: „Sa ei saa coach'ida inimesi, kes sinust sõltuvad.“ Kõige keerulisem näib erinevate ootustega seonduv: professionaalne coach on neutraalne, juht peab tulemuse ära tooma.
Eerika Vaikmäe-Koit töötab tippjuhina SEB Baltikumi jaepanganduse üksuses, kus töötab 1500 inimest. Ta tõdeb, et oma meeskonnas ta coach'ingut pakkuda ei saa, kuid SEB grupis tervikuna siiski. Eerika teeb samaaegselt coach'i tööd 3-4 kliendiga ning tema jaoks on see nii väljakutse kui ka suurepärane võimalus õppida.
Kuivõrd saab juht oma organisatsioonis coach'ina tegutseda, millised ohud tuleb endale selgeks teha ja milliste tingimuste täitmisel on selline lahendus väärtuslik kõikidele osapooltele? Saatekülalised jäävad nii mõneski osas eri arvamusele, kuid näevad ka suurepäraseid võimalusi juhile uuteks väljakutseteks. Saadet juhib Aira Tammemäe.
Juht laveerib coach'i rollis tundliku infoga
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.