Uues intressikeskkonnas ei saa kinnisvara sama palju väärt olla, selgitas "Kuuma tooli" stuudios Eesti Panga ökonomist Peeter Luikmel.
- Kinnisvarasektoris kui suure võimendusega sektoris peavadki hinnad langema, ütleb Peeter Luikmel. Foto: Andras Kralla
"Kas me maksame siin siseturul õlle eest kolm või kuus eurot, on suuresti kokkuleppe küsimus. Aga vaat mis hakkab hävinema, on nende ettevõtete konkurentsivõime, kes peavad müüma väljapoole euroala," selgitas Luikmel Euroopa majanduse seisu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Soodsad energiahinnad, toiduainete hinnatõusu pidurdumine ja tarbijate vähenenud maksevalmidus on pannud inflatsioonile aeglasema käigu. Kui see püsima jääb, võime unistada ka intressitõusude peatumisest, kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor.
Paari kuu pärast peaks inflatsioon alanema 5%
Hinnad tõusid maikuus aastaga 11 protsenti, veel kuu tagasi oli see pealt 13 protsendi.
Inflatsiooni aeglustumisele veel vastutuult jätkub – tootmissisendite hinnakasvu aeglustumise mõju tarbijahindadele nõuab paratamatult aega, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Euroala inflatsioon vähenes mais 6,1%-le aprilli 7,0%-lt ja see on väiksem kui majandusteadlaste küsitlusest tulenenud 6,3%.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.