Kui finantsasutused ei taha riske võtta, ei saa nad neid ju ka juhtida, kommenteerib Triniti advokaat Maarja Lehemets rahapesu tõkestamist.
- Kohustatud isikute, näiteks finantsasutuste andmete kogumine peab olema proportsioonis võimaliku riskiga, räägiti saates "Triniti eetris". Foto: Veiko Tõkman
“Isegi kui on virtuaalvääringu teenusepakkuja, kes suudab ära näidata, et ta on Eestis, päriselt ajab oma äri ja tal on korralik ja läbimõeldud rahapesu tõkestamise süsteem, ei saa ta ikka endale pangakontot, sest pangad on otsustanud, et nad mitte ei juhi seda riski, vaid ei võtagi seda,” rääkis advokaat kasvuvaludest rahapesuga seotud regulatsioonide juures.
Saate "Triniti eetris" teemaks on seekord rahapesu piiramisega seotud andmevahetus. Väidetavalt tõkestatakse maailmas vaid mõni protsent rahapesust.
Kuivõrd on tehnoloogia suurem kasutamine olukorda parandanud? Kuidas käib riskide hindamine ja kahtlaste tehingute või klientide tuvastamine? Miks mõnikord pangad eraisikuid ja ettevõtteid ebaõiglaselt kohtlevad, neist loobuda tahes või keeldudes kliendiks võtmast?
Neil ja teistel teemadel arutlevad saates tehnoloogiafirma Salv peajurist Kelly Nõmmiko, tootejuht Ester Eggert ja advokaadibüroo Triniti advokaat Maarja Lehemets. Saadet juhib ITuudised.ee toimetaja Indrek Kald.
Triniti advokaat pankadele: kui riske mitte võtta, ei saa neid ka juhtida
Seotud lood
Kogenud tehingunõustajad jagavad soovitusi
Lisaks tehingunõustaja kaasamisele ja varakult alustamisele leidub veel hulgaliselt olulisi teemasid, millele tuleb juhil ettevõtet müüma hakates mõelda. Alustuseks tuleks läbi mõelda ja korda teha osanikevahelised suhted ja osaluste jagunemine, samuti tuleks omakeskis paika panna müügi eesmärk. Oluline on mõelda ka ettevõtte juhtimise korraldamisele müügiprotsessi ajal, selgitasid tehingueksperdid saates „Triniti eetris“.
Obstruktsiooni võivad ettevõtjad kohata ka osanike või aktsionäride koosolekul, rääkis Triniti partner ja vandeadvokaat Siim Maripuu saates „Triniti eetris“. Kuidas juhtida konfliktset koosolekut ja obstruktsioonist üle tulla, kuula saatest.
Soodustuskelmus on kuritegu, mille osaliseks võib sattuda ka tavaline ettevõtja, kel pole plaani seadust rikkuda ja sel viisil ebaseaduslikku tulu teenida, rääkida oma tööpraktikast vandeadvokaat Risto Käbi saates „Triniti eetris“.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”