Kui "Õnne 13" tegelased Alma ja Laine käisid vaktsineerimas, tõusis vanurite vaktsineerimise valmidus 10%, rääkis sarja stsenarist Andra Teede Pärnu juhtimiskonverentsil.
- "Õnne 13" tegelased Alma ja Laine vaktsineerimas. Foto: Kairit Leibold/ERR/Scanpix
Koroonaviiruse leviku algul tekkis põletav küsimus, kuidas saada inimesi vaktsineerima. "Õnne 13" tuli appi ning stsenaariumisse kirjutati sisse fiktiivsete tegelaste, armastatud Alma ja Laine vaktsineerima minek. See on üks paljudest näidetest, kuidas tõsielul põhinev telesaade võib mõjutada ühiskonna käekäiku.
Saates "Lavajutud" räägib päriselust seriaali jaoks ainest koguv Teede, millega võluvad sarja tegelased Eesti inimeste südameid ning kuidas saatesse sisse toodud elulised teemad vaatajaskonda mõjutavad.
Ettekanne on salvestatud 2023. aasta maikuus toimunud Pärnu juhtimiskonverentsil. Modereeris Äripäeva konverentside toimetuse juht Marili Niidumaa.
Palavalt armastatud telesaade ärgitas eakaid vaktsineerima
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kõik me peaksime magama ja sööma korralikult, töötajatest tuleb hoolida ja läbi põleda ei tohi. Need on toredad sõnumid, aga inimestel tegelikult aega magada pole, ei väldita läbipõlemist ja kõik läheb natuke nagu hapukamaks, kirjeldab praegust olukorda tuntud spordibioloog Kristjan Port.
"Lavajutud" Pärnu juhtimikonverentsilt
Andmeteadlane Indrek Seppo arutleb Pärnu juhtimiskonverentsi ettekandes, kas kiiret murrangut tegev AI saab olema ettevõtjatele asendamatu partner või hoopiski peaks oma töökoha pärast hirm tekkima. Uuringute järgi leiab lausa 40% inimestest, kes Chat GPTga tutvuvad, et see võib nende töö ära võtta.
Järgmisel nädalal toimuva Pärnu juhtimiskonverentsi eel kordame möödunud aasta konverentsi kahte tippettekannet. Kõlavad viroloog Irja Lutsari ja idufirma Eurora personalijuhi Estel Puki lavajutud.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.