Kui ahv teeb endast pildi, siis ei ole see autoriõiguse seaduse mõistes teos, sest ahv ei ole füüsiline isik, kes saaks olla autor, rääkis patendivolinik Maria Silvia Martinson saates „Triniti eetris“.
- Kurikuulus makaagiselfi tekitas kümmekonna aasta eest suuri kohtuvaidlusi küsimuses, kes on autoriks, kui loomingu taga pole inimene. Triniti advokaatide sõnul on taolised vaidlused tehisaru ajastul saanud taas aktuaalseks. Foto makaagiselfist on teinud Robyn Beck näitusel, mis keskendus selfikultuuri kajastamisele. Foto: AFP/Scanpix
Sama analoogia kehtib ka tehisaru autorluse küsimustes suuremas osas Euroopa ja USA kohtupraktikas, rääkis vandeadvokaat Karmen Turk. Tema sõnul on siiski Ühendkuningriigi seadustes tehisaru loodu osas väikesed erisused.
Saates tuleb juttu intellektuaalomandist ja sellega seotud ettevõtjate muredest. Otsime kaasuste põhjal suuniseid, kuidas kaitsta oma loodut Eestis ja välismaal.
Juttu tuleb ka sellest, mida loetakse intellektuaal- ja mida tööstusomandiks, millega ettevõtjad peamiselt eksivad ja milliseid vaidlusi põhjustab tehisaru. Räägitakse ka sellest, miks ei saa advokaat ettevõtjat kõigis intellektuaalomandit puudutavates küsimustes esindada, kes on patendivolinik ja kuidas erinevad reeglid intellektuaalomandi kaitsmisel Euroopas, USAs ja Ühendkuningriigis.
Külas on Triniti advokaadibüroo vandeadvokaat Karmen Turk ja patendivolinik Maria Silvia Martinson, saadet juhib Gregor Alaküla.
Kuidas kaitsta intellektuaalomandit, kui autoriks pole inimene
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.