Eesti suuruselt kolmanda ehitusfirma Mapri Ehitus üks osanikke ja tegevjuht Tarmo Roos rääkis septembri lõpus Äriplaani laval, et Mapri Ehitus kelleltki turgu varastama ei hakka ning tuleva aasta käibelt kasvu ei oodata.
- Mapri Ehituse käive mullu oli 140 miljonit eurot Eestis ja Lätis kokku. Foto: Raul Mee
“Kui tegime strateegiat, siis vaatasime, et väga tippu ei taha minna, see ei tundunud meile seksikas. Aga ehitus peab olema seksikas,” sõnas Roos, kelle juhtimise all on firma käive kasvanud kaks korda.
“Rohkema tegemisega kaasnevad järgmised probleemid, mida on vaja järjest lahendada,“ ütleb ta.
Ehitus peab Tarmo Roosi sõnul muutuma seksikaks ka seetõttu, et sektorisse on hädasti vaja noori.
Tänavuse majanduskonverentsi Äriplaan laval rääkisid ettevõtjad oma nägemusest tuleva aasta majandusseisu kohta ja jagasid järgmise aasta äriplaani. Nii ka Mapri Ehituse tegevjuht ja osanik Tarmo Roos.
Ettekandes räägib Tarmo Roos, mis toimub Eesti ehitusturul, millele ütleb Mapri Ehitus “jah”, miks tuleb järgmine aasta olla konservatiivne ja kas rekonstrueerimine on ehitusfirmale kullaauk.
Küsimuste-vastuste vooru modereerib Viivika Rõuk.
Ehitusfirma jätab tippu pürgimata, sest tipp pole seksikas
Seotud lood
Mapri Ehituse juht Tarmo Roos naljatles saates „Kuum tool“, et sel sügisel jõustunud ehitusplatsi töötajate registreerimise kohustus on sisuliselt nagu töötajate kiibistamine. Tõsisemal noodil lisas Roos siiski, et tegelikult teeb muudatus ehitusturule ainult head.
Sel nädalal majanduskonverentsile Äriplaan 2024 kogunenud ettevõtjad ja juhid selgitasid oma vaadet ja äriplaane eesolevaks. Äripäev tegi olulisematest kokkuvõtte.
Olerexi kaupluste müük on tõusuteel ja selle tempo on tunduvalt kiirem kui kütusemüügi puhul, rääkis Äriplaani laval tanklaketi kaasasutaja ja aktsionär Antti Moppel.
Ivar Vendelin, kes on Infopanga andmetel kasusaaja kümnetes ettevõtetes, rääkis septembris Äriplaani konverentsil, et Apolloga on plaanis teha börsidebüüt, ja avas, millistel ettevõtetel MM Grupis võiks järgmisel aastal edukalt minna.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”