2023. aasta lõpu seisuga on Tallinnas üle miljoni ruutmeetri kaasaegset büroopinda. Mida toovad turule lähiaastad nii büroode arendajate, rentnike kui ka töötajate ootuste vaatest, selgub värskest sisuturundussaatest.
- Heinike Reisin ja Ingemar Paan tõid saates välja, et büroode arendusturg on jätkuvalt aktiivne, kuid tavapäraseid büroopäringuid on varasemast mõnevõrra vähem. Foto: Tõnu Einasto
Ingemar Paan ja Heinike Reisin Colliers International Advisorsist räägivad saates, mis dikteerib praegusel ajal ärikinnisvaras ruutmeetri hinna ja millised on peamised põhjused, miks kontori asukoht välja vahetatakse. Lisaks tuleb jutuks, kuidas saada inimesed tagasi töökohta ja mis teeb töötajate hinnangul ühe kontori kaasaegseks.
Kvaliteetse tööjõu pärast tuleb jätkuvalt pingutada, mistõttu tuleb anda parim ka töökeskkonna kujundamisel. Külalised toovad saates välja, et hetkel on lauajalgpallist ja lebonurgast olulisemal kohal vaba aja ja koosveetmise ruum. On näha, et büroodes laienevad nii kööginurgad kui ka ühisalad.
Mida aga jälgib rentnik? Muutused energiahindades on pannud kliendi suunama varasemast enam tähelepanu energiaklassile ja keskkonnasertifikaatidele. Üürnikud eeldavad tänapäevaseid tingimusi ja turul on surve üpris suur. Kas büroopinna puhul ostetakse asukohta või hoopiski hüvede komplekti, sellest kuuleb samuti lähemalt saates.
Saadet juhib Tõnu Einasto.
Töökoha uus normaalsus: töötaja käib enne tööpäeva algust kontoris duši all
Seotud lood
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”