Bolti kaasasutaja Martin Villig, kes krooniti arvamuskonkursi Edukas Eesti võitjaks, on küll tuntud annetaja, kuid üleskutse moodustada jõukate inimeste nii-öelda 5% annetamise klubi kohustab teda ennast veelgi enam eeskuju näitama, rääkisid Äripäeva ajakirjanikud saates “Äripäev eetris”.
- Martin Villig ei saanud ise auhinnatseremoonial osaleda, kuid ütles oma tänusõnad New Yorgist. Foto: Liis Treimann
Arvamustoimetaja Karl-Eduard Salumäe hinnangul on antud juhul raske lahutada Rikaste TOPi tippu kuuluvat autorit ideest. “Arvamuskonkursi žürii hindab idee originaalsust, konkreetsust ja lennukust, mis võib lennata ka üle pea, kuid Villigu puhul võib arvata, et see 5% klubi saab 99% tõenäosusega tehtud,” märkis Salumäe.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Äripäeva 12. Eduka Eesti arvamuskonkursi auhinnad jagati välja neljapäeva pärastlõunal konkursi ühe toetaja Ellex Raidla kontoris Tallinnas Rotermanni kvartalis, kuhu advokaadibüroo kolis märtsis.
Arvamuskonkursi Edukas Eesti käesoleva hooaja võitis ettevõtja Martin Villigu idee algatada ühiskondlik kokkulepe, millega jõukamad inimesed annetaksid oma sissetulekutest 5 protsenti erinevateks algatusteks.
Tänavuse Eduka Eesti arvamuskonkursi võitnud Martin Villig ütles tunnustusest teada saamisel, et tema idee võiks levida vabatahtliku ühiskondliku kokkuleppena ja ei peaks muutuma regulatiivselt kohustuslikuks.
1001 parimat palka maksvat firmat
Parima palga maksja tänavune tulemus tabelis jääb mullusele alla, aga read on tihenenud ‒ nii esisatta kui esituhandesse jõudmiseks tuli maksta kõrgemat keskmist palka kui aasta varem.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.