Inseneride puuduse põhjus algab tööõpetuse ja tehnoloogia tundidest, kus seis on üsna nutune, ütles masinatööstusettevõtte Radius Machiningu juhti Veljo Konnimois.
- Masinatööstusettevõtte Radius Machiningu juht Veljo Konnimois. Foto: Harro Puusild
“Kui tulevastel inseneridel on hästi niru stardimoment tehnoloogiaklassi õpetajate ja juhendajate puudumise tõttu, siis me peame kõik koos siin õla alla panema,” rääkis Konnimois Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Ta tõdes, et enne tuleks ka kõigile selgeks teha, et insenere on tulevikus vaja, sest sellest pole veel kõik aru saanud. “Tehnoloogiahüpe aitab insenere turule tuua, nagu omal ajal oli tiigrihüpe,” sõnas Konnimois.
“See motivatsioon vajub ära neljandas klassis,” rääkis tööstusjuht ning lisas, et näeb oma lapse pealt, kuidas koolis tehnoloogiaõppe motivatsioon on väike.
Lisaks rääkis Konnimois, mis on targa tööstuse eeldused, kuidas Eesti tööstuse konkurentsivõimet tõsta ning millist koostööd ootavad ettevõtted riigilt.
Veljo Konnimoisiga vestles parima juhi konkursi finalist Ivo Suursoo.
Tööstuse juht: tulevaste inseneride motivatsioon kaob juba neljandas klassis
Seotud lood
Aleksandr Kostin ja Sergei Astafjev, Placet Group OÜ (
laen.ee,
smsraha.ee) asutajad, on võtnud endale sihiks arendada ja edendada Eesti jalgpalli ja futsali ehk saalijalgpalli nii Tallinnas kui ka Ida-Virumaal. Nende juhitav MTÜ PG Sport on tuntud oma pühendumuse ja panuse poolest Eesti spordi edendamises, pakkudes uusi võimalusi noortele talentidele ja aidates kaasa spordi kultuuri arengule.