Kuigi Rootsi keskpank on langetanud intressimäärasid, mis peaks ettevõtjatele julgust andma, siis seda Eesti ekspordi- ja tööstusfirmadel veel piisavalt pole, et suuri investeeringuid teha, rääkis Swedbanki tööstusosakonna juht Raul Kirsimäe.
- Eesti ühe suurima ekspordiriigi Rootsi majanduse elavnemist ei tohi maga magada, ütles Swedbanki tööstusosakonna juht Raul Kirsimäe. Foto: Liis Treimann
Rootsi intressimäärade langemine ja järgmise aasta prognoositav 3protsendiline majanduskasv teeb Eesti tööstuse jaoks olukorra paremaks küll pikas plaanis, kuid suuri investeeringuid peaks juba praegu tegema, ütles Kirsimäe Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Küll on Eesti tööstusettevõtete investeeringud tänavu kasvanud võrreldes mullusega 7 protsenti, sõnas Kirsimäe. Need investeeringud on aga pigem väikesed ning suurteks investeeringuteks julgust pole.
“Täna me ei saa rääkida, et ettevõtted on asunud oluliselt rohkem investeerima,” ütles Kirsimäe ning lisas, et majanduskeskkonna ebakindlus mõjutab kindlasti ettevõtjaid.
Lisaks rääkis Kirsimäe Swedbanki värskest tööstusuuringust, mis ütleb, et jalad on põhjas, kuid taastumine saab olema visa. Kirsimäe kommenteeris, kui kaua võtab aega, et saavutada majanduslanguse-eelsed kasumid.
Raul Kirsimäega rääkis Indrek Mäe.
Rootsi majanduse taastumine eksportööre investeerima ei pane
Seotud lood
Rootsi keskpank otsustas alandada intressimäära 0,25 protsendipunkti võrra, 3,75 protsendile, et elavdada majandust ajal, mil majandusaktiivsus on nõrk, aga inflatsioon läheneb eesmärgile.
Euroala majanduskasv kiireneb, sest analüütikute hinnangul on Saksamaa aastapikkusest stagnatsioonist välja tulemas.
Märtsis vähenes kaupade eksport aastaga 16%, eksport Euroopa Liidu riikidesse kahanes koguni 22 protsenti, teatas statistikaamet.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.