Globaalses äris on kestlikkuse teemad hügieenitasand, see ei ole enam konkurentsieelis, rääkis Fibenol OÜ juhatuse liige ja arendusjuht Peep Pitk.
- Fibenoli juhatuse liige Peep Pitk ESG praktikute aastakonverentsil. Foto: Raul Mee
Pitk tõdes, et loomulikult saab edasi minna ka nii, nagu on tehtud ehk arvestamata ESGga. “Kes tahab olla 10–20 aasta pärast tegev äris, siis on täna mõtet tegelema hakata,” lisas ta siiski ja rõhutas, et nüüd on viimane aeg end liigutama hakata.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
ESG-teemad (keskkond, sotsiaalsed tegurid ja juhtimisalased tegevused - toim) on käinud läbi Äripäeva uudistest ja teistest veebidest, aga asjaosaliste sõnul oli vaja kohta, kus oleks kogu info koos, ütles Äripäeva uue teemaveebi juht Karmen Laur.
Suuremad ärid hakkavad väiksemaid nügima, et ESG nõudeid täita ja kahjustavat mõju vähendada. Utilitas, kes tarneid koorma täpsusega kontrollima asus, leiab, et see süsteem toimib. “Algul oli vastuseisu, kuid täna esitavad tarnijad juba kõik andmed, mis vaja,” rääkis Utilitase keskkonna- ja jätkusuutlikkuse juht Kaire Kuldpere.
Kuna eurodirektiividega lisandub ettevõtteid, mis peavad kestlikkusinfot avaldama, siis kehvasti põhjendatud roheinfo kogus pigem kasvab, kirjutab majandusajakirjanik, Äripäeva teemaveebi Finantsuudised.ee juht Villu Zirnask.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.