Investeerimispõhimõtet “sell in may and go away” investor ja majandusteadlane Kristjan Liivamägi ei soovita, sest see ei pea statistiliselt paika, et suvel on turgudel väiksem tootlus.
- Investor Kristjan Liivamägi. Foto: Andras Kralla
Liivamägi rääkis Äripäeva raadiole, et ise ta ei harrasta sell-in-may-põhimõtet, kuna raha peab tegema tööd ka siis, kui inimene puhkab, ning suvel võib tootlus olla kõrgem kui muul ajal.
Kui on suur tahtmine raha liigutada, siis Liivamägi soovitab minna metsa marju korjama ning suvel taas mõelda, kas ja mida müüa või mitte.
Investor avalikustas ka, miks reisimine ei ole kulu ning kui palju raha ta sellele aastas kulutab.
Intervjueeris Eget Velleste.
Kristjan Liivamägi lükkab suvise investeerimispõhimõtte ümber
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
„Parim kaitse investorile on oma peaga mõtlemine,“ tõdes Kristjan Liivamägi värskes „Investor Toomase tunnis“ ühisrahastuse vahendusel investeerimisest rääkides.
Spordikogemus ja sportlaslik mõttelaad on teinud Kristjan Liivamäest jõuka mehe, ent komme enda piire kombata on andnud tagasilööke vaimsele tervisele.
Hoolimata rahalisest vabadusest ei kipu edukad investorid oma rahakotti liigselt tuulutama. Säästunippe, aga ka neid kohti, kuhu tasub häbenemata kulutada, jagavad Eesti ühed silmapaistvamad investorid.
Vaata suurest tabelist, kes mis hinnaga nõu jagab!
Kust rahatarkust ammutada, kui on soov oma finantsiline tulevik kindlustada? Üksi alati kaugele ei jõua, seega investeerimise ja laiemas mõistes rahatarkuse puhul saab appi võtta kogenud investorid, kel igaühel oma stiil ja nišš. Teeme asja selgeks!
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.