Kuna Eesti asustus on hõre, inimesi vähe ja riik pole piisavalt investeerinud, siis on ka võrguteenuste hinnad kallimad, rääkis Elisa ärikliendi telekomiteenuste valdkonna juht Margus Õunap.
- Mida tihedamini Eesti inimesed asuksid, seda odavam oleks interneti hind. Foto: Liis Treimann
Kuna võrgu- ja sidefirmad on pidanud ise võrkudesse palju investeerima ja riik ei ole seda laias laastus teinud, siis see mõjutab teenusehindasid, rääkis Õunap Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
“Sisendhindadel põhinev hinnakujundus tegelikult tingib selle, et hinnatase on selline, nagu ta on,” tõdes Õunap. Probleemiks on ka Eesti hõre asustus ja väike rahvaarv. Samuti ei tasu kõrvutada Eesti teenusehindasid teiste riikide omadega, sest riikide taustad on väga erinevad.
Ka tegi Õunap juttu sellest, kas ja kuidas probleemi lahendada ning mida saaks ära teha riik.
Intervjueeris Hando Sinisalu.
Kalli interneti põhjus seisneb suurtes sisendhindades ja riigi väiksuses
Seotud lood
Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli rääkis, et nende ettevõttes toimib lühem töönädal, sest töötajate efektiivsus on kõrge ning kõik eesmärgid saavad täidetud.
Karjääris n-ö kinni jäämine ei ole vähegi edukate inimeste seas haruldane nähtus, see mõjutab ühtemoodi nii andekaid spetsialiste kui juhte. See on keeruline probleem, mille lahendamise juures mängivad võtmerolli toetav juht ja juhtkond, kirjutab 150-liikmelist meeskonda juhtiv Elisa teeninduse valdkonna juht Kristina Judina.
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?