Aastal 2021 oli taristuettevõttes TREV-2 Grupp tööl 400 inimest, nüüd on neid alla 250. Seega viskas juhatuse esimees Sven Pertens õhku küsimuse, kas riik võiks ka nii mõelda.
- TREV-2 Grupp ASi juhatuse esimees Sven Pertens. Foto: Liis Treimann
“Me oleme kaks aastat tegelenud ettevõtte ümberstruktureerimisega ja oleme ennast koomale tõmmanud turule vastavaks,“ ütles Pertens Äripäeva raadios. Selleks aastaks on Pertensi prognoos, et juhtugu, mis tahes, nad saavad hakkama.
Koondamise kohta ütles ta, et sõnum riigile on järgmine: mõelge samamoodi, kas teil ei ole liiga palju inimesi.
Veel tuleb intervjuus juttu ootustest taristuministrile ja millises olukorras on tee-ehitus praegu.
Intervjueeris Viivika Rõuk.
Taristufirma juht koondas pea pooled töötajad ja soovitab riigil eeskuju võtta
Seotud lood
Mul oli tekkinud tunne, et Keskerakond on hakanud kreeni vajuma ja liikuma EKREga sarnase ideoloogia poole, ütles pühapäeval sotsidega liitunud Vladimir Svet.
Lisatud uute ministrite nimekiri ja koalitsioonileppe tekst!
„See on üliraske,“ ütles peaminister Kristen Michal tulevaste kärbete kohta. Uus valitsus lubab kärpida kolme aastaga 670 miljonit eurot. Tõuseb nii käibe- kui tulumaks. Kaitsetööstusele lubatakse aga 400 miljoni euro suurust investeeringut.
Teedefirmad TREV-2 ja KMG on viimase paari aasta jooksul koondanud kokku paarsada töötajat, ettevõtteid räsivad raha rööviv asfaldiäri ning töötajad, keda enam valdkonda tagasi ei meelita.
Igal aastal saab mitukümmend tuleõnnetust alguse hooletust tuletööst. Kõige sagedamini tuleb seda ette ehitusobjektidel ja töökodades – keevitustööde käigus ei märka inimene enda ümber materjali, mis võib kiirelt süttida. Tuletööde tegemisel on teadmatus suur ja nõudeid eiratakse, kuigi paljudele ettevõtetele on koolitus kohustuslik.