Kuigi alkoholiaktsiisi tõusust võidavad hoopis väikesed õlletootjad ning nende hinnavahe muutub masstoodanguga võrreldes väiksemaks, siis Põhjala pruulikoja juhi Ardo Uudmäe sõnul suundub õlletootja ikkagi Läti piirikaubandusse.
- Põhjala pruulikoda toodab käsitööõllesid. Foto: Liis Treimann
Kui õllepruulija toodab aastas kuni 15 000 hektoliitrit, kehtib tootjale 50protsendiline maksusoodustus. “Iga aktsiisimuutus mõjutab meid vähem kui suurtootjaid ja seetõttu väheneb ka hinnaerinevus poeriiulil,” ütles Uudmäe Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Sellegipoolest tahab väikepruulija suunduda Lätti, sest tarbijad käivad piiri taga aina rohkem alkoholi ostmas.
Uudmäe tegi juttu ka sellest, millised aktsiisid on Lätis, miks Eesti ja Läti alkoholimaksud nii palju erinevad ning kui palju on Põhjala juba tänavu kasvanud.
Intervjueeris Kristjan Kurg.
Väikepruulija jookseb Läti piirile klientidele järgi
Seotud lood
Uute maksutõusudega soovitakse küll riigikassasse täiendust saada, ent tegelik efekt on vastupidine – taas kogub hoogu piirikaubandus ning Eestist on saamas turistide jaoks kallis sihtriik, kirjutab Saku Õlletehase juhatuse liige Jaan Härms vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Eesti planeeritav suhkrumaks saab olema Euroopa kõige kõrgema maksumääraga maks, rääkis Saku Õlletehase juht Jaan Härms Äripäeva raadios.
Carlsberg Gruppi kuuluva Saku Õlletehase käive jäi mullu samasse suurusjärku tunamullusega, samas kasum ja ekspordimahud langesid.
Aleksandr Kostin ja Sergei Astafjev, Placet Group OÜ (
laen.ee,
smsraha.ee) asutajad, on võtnud endale sihiks arendada ja edendada Eesti jalgpalli ja futsali ehk saalijalgpalli nii Tallinnas kui ka Ida-Virumaal. Nende juhitav MTÜ PG Sport on tuntud oma pühendumuse ja panuse poolest Eesti spordi edendamises, pakkudes uusi võimalusi noortele talentidele ja aidates kaasa spordi kultuuri arengule.