Mitu Skandinaavia ja just Norra investeerimisfondi on saanud loa investeerida Baltikumi ja eeskätt vaatavad nad Eesti poole, rääkis idufirmade kiirendi Beamline juht Jana Budkovskaja.
- Intervjuus kuuleb Norra turu võimalustest ja Oslo innovatsiooninädalast. Foto: Imago/Scanpix
“Suvega on midagi juhtunud, kõik said aru, et midagi peab muutuma,” märkis Budkovskaja. Veel kevadel ei olnud Norra fondid valmis investeerima Eesti idufirmadesse, kuna kartsid siinse geopoliitilise olukorra pärast, rääkis Beamline’i juht Oslo innovatsiooninädalal antud intervjuus.
Lisaks rääkis Budkovskaja, miks Eesti rohetehnoloogia ettevõtted pürgivad Norra turule ja mida oleks vaja teha, et see õnnestuks paremini. Juttu tuli ka Norra ettevõtluskeskkona eripäradest ja sellest, millist potentsiaali näevad norrakad Baltikumi turul.
Küsis Hando Sinisalu.
Norra fondid on hakanud Eestist investeeringuid otsima
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Oslo börsil kauplevad autoveolaevade reederite aktsiad on aastaga lennanud peadpööritavalt kõrgele.
Biotehnoloogia iduettevõte ÄIO kaasas riskikapitalifondidelt 6,1 miljonit eurot, et ehitada paari aasta pärast valmis katsetehas, ütles ÄIO kaasasutaja Petri-Jaan Lahtvee.
Läinud nädalal pankrotistunud tuntud makseäpi Kevin looja teatas sotsiaalmeedias, et on pannud püsti uue äri, sest Keviniga ei õnnestunud jõuda soovitud tulemuseni, vahendab Leedu väljaanne Verslo Zinios.
Kaitseidu Vegvisir sõlmis koostöölepingu Austraalia maaväega. Idufirma juhi Ingvar Pärnamäe sõnul on firmal käsil juba järgmised läbirääkimised.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.