Eilsel investeerimisklubi üritusel uurisid investorid IPOt korraldava laenuäri Eleving juhtidelt kõige rohkem selle kohta, kuidas nad väldivad Planet42-le probleeme toonud riske.
- Eleving Groupi tegevjuht Modestas Sudnius ja finantsjuht Maris Krecs (esiplaanil) investeerimisklubi üritusel. Foto: Andras Kralla
“Kui elevant on toas, siis on raske sellest mööda minna. Hästi palju oli seotud Planet42ga. Ka Äripäeva veebis on olnud artikleid sellest, mis Planetit ja Elevingi võiks eristada, sest tavainvestorile võiks tunduda, et nad on ju sarnased,” rääkis üritusel osalenud börsiajakirjanik Jana Saarkoppel Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Intervjuus rääkis Saarkoppel, mis mulje Elevingi esindajate jutt ja vastused talle jätsid, ja vahendas ettevõtte ärimudelit ja kasvuplaane. Samuti selgitas Saarkoppel, miks kaasab Eleving raha kahelt turult ja millist aktsia hinda ning dividende võiks ettevõttelt tulevikus oodata.
Küsis Indrek Lepik.
Börsile tulev Eleving pidi investoritele tõestama, et pole Planet42
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kiirlaenuäriga üheks rikkaimaks lätlaseks saanud salapärane ärimees kogub IPOde ja võlakirjadega eestlastelt aina rohkem miljoneid kokku.
Sahinad: Eleving ostab Planet42 ära?
Sel nädalal börsile tulemise kampaania suurelt käima lükanud Läti finantsettevõttel Eleving näib olevat mõndagi sarnast hiljuti Eesti investoreid rivist löönud Planet42ga. Ent olgu kohe öeldud, et erinevused on märkimisväärsed ja olulistes nüanssides.
Kolme börsifirma võrdlus
Läti kiirlaenuäri Elevingi kõrval pääsevad Balti börsi investorid ligi veel mitme kiirlaenufirma väärtpaberitele ja võlakirjadele, Äripäev uuris kohalikelt ekspertidelt laenuärisse investeerimise plusse ja miinuseid.
Teisipäeva õhtul astus Äripäeva investeerimisklubis üles Eleving Groupi juhtkond, et anda ülevaade ettevõtte plaanidest ja lahata börsiprospekti. Samuti said kõik esitada küsimusi nii juhtkonnale kui ka Enlight Researchi analüütik Mattias Wallanderile.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.