Ressursse investeerimiseks on palju, kuid Eesti investeerimiskliima ei soosi seda ning Lätti panustamine näib kindlam, rääkis puidutööstuse Lemeks asutaja Jüri Külvik.
- Lemeksi asutaja Jüri Külvik Foto: Kristjan Teedema, Tartu Postimees / Scanpix
“Kahjuks on praegu kindlust vähe. Oleme piirangute meetodil edasi liikunud,” sõnas Külvik Äripäeva raadio hommikuprogrammis. Ta ütles, et kui Euroopa Liit kehtestab palju piiranguid, siis Eesti teeb omakorda neid veelgi. Külvik tõi esile kevadise raierahu, mis kehtib Euroopa Liidus vaid Eestis, ning teeb puidutööstusele liiga.
Kuigi Lemeksil on vabu vahendeid, et Eestis äridesse investeerida, siis neid ressursse ei kasutata, sest pole kindlust, et need ka ära tasuksid, rääkis ettevõtja.
See-eest on aga Lätis kindlus palju suurem. Külvik leidis, et Läti ühiskond ja valitsus on teistmoodi meelestatud ja andnud tööstusele kindluse, et toorained on kättesaadavad ja seda ka 5-10 aasta pärast.
Tänavuses Rikaste TOPis 18. kohale jõudnud Külvik tegi juttu ka Lemeksi tegemistest ja tulemustest ning kuidas plaanib puidutööstus edasi kasvada.
Intervjueeris Meelis Mandel.
Jüri Külvik: investeerimiseks raha jagub, aga Lätis on kindlus suurem
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Pikalt Eesti Energia juhatuses töötanud Andri Avila asus esmaspäeval tööle metsa- ja puidutööstuskontserni Lemeks finantsjuhina.
Puidutööstusgrupi Lemeksi käive ja kasum möödunud aastal kahanesid, ebakindel on ka käesolev aasta.
Tänavuse Rikaste TOPi kolm miljardäri kaotasid vara väärtusest mõnisada miljonit eurot, kuid suures pildis kasvatas Eesti multimiljonäride koorekiht oma vara väärtust edasi.
Metsaettevõtte Vestman juht ja omanik, Eesti 200-le annetanud Aivar Berzin hindas, et Eesti 200 poliitilise kemplemise põhjused on peamiselt egode kokkupõrge ning halb juhtimine, ent nentis, et igal organisatsioonil on üles-alla hetked.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.