Tänavuse Rikaste TOPi kolm miljardäri kaotasid vara väärtusest mõnisada miljonit eurot, kuid suures pildis kasvatas Eesti multimiljonäride koorekiht oma vara väärtust edasi.
Eelmisel aastal oli Rikaste TOPi esisaja vara väärtus ligikaudu 17,9 miljardit eurot, kuid tänavu on näitaja kasvanud 2 protsendi jagu, 18,3 miljardini.
Sarnane trend joonistub välja TOP 500 peale tervikuna, kui Eesti kõige jõukamate vara kasvas aastaga pea 3 protsenti, 28,5 miljardi euroni.
Ka piirmäär TOP 500 sekka pääsemiseks on aastatega läinud kõrgemale: kui 2022. aastal piisas edetabelisse jõudmiseks 11,1 miljoni eurosest varast ja 2023. aastal 13,1 miljonist, siis tänavu pidi vara olema 13,4 miljoni euro eest.
Kuigi numbrite järgi on jõukate vara väärtuse kasv olulisel määral aeglustunud, leidub endiselt neid, kelle selja taha jäi väga suur kasvuaasta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti kõige rikkamate seas on ärimehed, kelle otsused mõjutavad tuhandeid inimesi, aga avalikkusega nad ei räägi.
Tänavuse Rikaste TOPi esimesed kolm naist olid taas ainsad, kelle vara väärtus ulatus üle 100 miljoni euro, kuid esikolmik muutus.
Tänavuse Rikaste TOPi nooremate ehk kuni 35aastaste sekka jõudis 24 inimest.
Sel aastal jõudsid Rikaste TOPi uutest tulijatest kõrgetele kohtadele mitme pere pärijad.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.