Estravel: turismivaldkonnas ei paista kuskilt välja, et Lätil ja Leedul hästi läheks
Ametnikud reisivad vähem kui aasta tagasi, rääkis Estravel Groupi müügidirektor ja juhatuse liige Kaire Saadi. "Numbritest on näha, et riigisektori osakaal on vähenenud ja tegeletakse kulude kokkuhoidmisega," ütles ta.
Kaire Saadi: “Eelmise oktoobriga võrreldes on Tallinna lennujaama reisijate arv kasvanud ligi 20%, müüginumbrites on näha aga langust.” Foto: Liis Treimann
Saadi sõnul tahaks Estravel järgmisel aastal hoida samasugust taset. Kasvu ei julge prognoosida, ütles ta. "Eks see sõltub ka kõikvõimalikest hangetest."
Otepää vallavanem Jaanus Barkala ütleb, et vallavalitsuses on praegu üle kümne kehtiva spaaplaneeringu. Uued spaad ühes suuremate majutusasutustega annaksid vallavanema hinnangul olulise tõuke turismi arengule.
Välisturistide mõju Eesti arengule on laiem kui vaid majutusasutustes ööbitud ööd ja söödud eined. Tihtilugu kipume seda unustama, leiab Pärnu turismiettevõtjate ühendorganisatsiooni Destination Pärnu asutajaliige Tom Aloha.
Üldine hinnatase Eesti turismisektoris on kõrgem mitte ainult Lätist ja Leedust, vaid nüüdseks ka lõunapoolsetest turismimagnetitest Hispaaniast, Itaaliast, Kreekast ja Portugalist, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
Paljud turistid suhtuvad Eestisse natuke kui rinderiiki ja väldivad seetõttu siia reisimist, tõdes turismifirma Via Hansa Eesti tegevjuht Külli Karing.
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.