Obskuurne majandus: tehisintellekt jääb mõttetuse leiutamisel inimesele ikkagi alla
Ameerikaliku kultuuri ülevalgumine igasse maailma otsa on maailma muusikutele, kunstnikele ja teistele loojatele pinnuks silmas olnud juba aastakümneid.
Fotol: Itaalia laulja Adriano Celentano, kes tegi suurepäraselt sisutühja laulu. Foto: Imago/Scanpix
Üle 50 aasta tagasi eksperimenteeris üks Itaalia laulja ja koomik, kas inimesed võivad ka pimesi armastada asja, mis lihtsalt kõlab ameerikalikult, ilma et nad sõnadestki aru saaksid. Eksperiment õnnestus. Täielik nonsenss sai megahitiks ning ringleb fenomenina siiani internetis ja raadiojaamades. Kuulake täpsemalt saatest "Obskuurne majandus", saatejuht on Linda Eensaar.
Kujutage ette, et olete inimesega suhtes pea 20 aastat, saate ühise lapsegi ja siis tuleb välja, et tal on tegelikult hoopis teine elukutse ja nimi, mida ta teile tutvudes ütles. Isegi lapse sünnitunnistusele pani ta oma valenime.
Teame, et töötajat ei tohiks diskrimineerida tema usuliste veendumuste tõttu. Aga mis siis, kui kirikuõpetajana töötav inimene ütleb, et ta ei usu enam jumalasse?
Veidike vandenõuline surnud interneti teooria selgitab ja eeldab, et tehisintellekt ja robotite loodud sisu maht on ületanud päris inimeste loodud sisu mahu internetis.