Riigifirma Metroserti alla loodud rakendusuuringute keskus tuleb appi viie valdkonna ettevõtetele, kuid biorafineerimine on osutunud nii menukaks, et järgmisel aastal tehtavate uuringute jaoks pole enam võimalik aega leida, ütles riifirma juht Aigar Vaigu.
- Aigar Vaigu Foto: Raul Mee
Vaigu rääkis Äripäeva raadio esmaspäevases hommikuprogrammis, et rakendusuuringute keskus valis välja viis valdkonda selle järgi, kus oleks ühest küljest vajadus, aga samas leiaks uuringute tegemiseks ka kompententsi.
Lisaks selgitas Vaigu, millist arendusprojektide omanikujärelevalvet saab küsida keskuse kaudu.
Aigar Vaigut intervjueeris Aivar Hundimägi.
Riigifirma tuli appi biorafineerijatele: järgmise aasta ajad on täis
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Riigiettevõttele Metrosertile on riigileearve strateegias ette nähtud 16 miljonit eurot rakendusuuringute tegemiseks, millest osa panustatakse droonide ja isejuhtivate sõidukite tootmisse, rääkis ettevõtte juht Aigar Vaigu.
Pärnumaa edukaimate ettevõtete konverentsil esinenud majandus- ja tööstusministri Erkki Keldo arvates on riigi roll ettevõtlust toetada, mitte majandust juhtida.
Saates "Tööstusuudised eetris" on juttu Metroserti juurde loodud rakendusuuringute keskusest ja tulevikust. Räägime, millised on fookusvaldkonnad ja milliste arendusmõtetega võib keskuse poole pöörduda.
Lõviosa Eesti ettevõtete inseneride töökohtadest võib jääda lähiaastail täitmata ja see tähendab pidurit nii ettevõtete arengule, loomata jäänud töökohti ning laekumata maksutulu. Inseneride kriisi tuleb lahendada nii klassiruumides, poliitikas kui koduseinte vahel.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.