Obskuurset aastat on jäänud vaevalt nädal ning selle mööduva jooksul on olnud saates "obskuurne majandus" omajagu pärle. Jõululaupäeva puhul kuulete valikut parimatest sellel aastal eetris olnud mikrosaate osadest.
Saatejuht Linda Eensaar teeb ka vabal ajal obskuursusi. Foto: Erakogu
Meenutame, kes olid inim-aiapäkapikud ja palju nad selle eest raha said, kust on tulnud piimapakile "parim enne" kuupäev ning kas rikkus teeb tõesti lolliks ja palju muud. Saatejuht on Linda Eensaar.
Üks maailma võimsamaid superarvuteid ehitati hoopis ... Playstationi mängukonsoole kasutades. USA relvajõud panid kokku peaaegu 2000 mängukonsoolist superarvuti.
Kui kehvasti üks töövestlus ikka minna saab? Kõige hullem, mis nad seal vestlusel öelda saavad, on ju "ei" ja siis saab seda ka võtta kui kogemust, õppetundi.
"Kui kõigil on, siis mina enam ei taha!" Selline fenomen on majandusteaduses täitsa kaardistatud ning selle nimi on snoobiefekt. Mis see täpselt on ning mismoodi on see maailma muutnud?
Informatsioon on ajule mõnus. Meie aju ongi selliselt ehitatud, et ta tahab uusi asju teada. Seega pole ime, et inimesed muutuvad kergesti nutisõltlasteks. Tänu nutiseadmetele saame kiiresti ja lihtsalt ja tohutult hulgal bitte kätte, ilma et me peaks palju vaeva nägema.
Uue saatesarja „Password” avasaates sukeldume emotsionaalse turunduse maailma ning analüüsime, miks emotsioonid mängivad reklaamis ja meedias tihti ratsionaalsest lähenemisest suuremat rolli.