Siseministeerium koostab hädaolukorra seaduse muudatuste paketti, mille üks nõue kohustaks hooneomanikke koostama varjumisplaani, ütles ministeeriumi nõunik Mari Tikan.
![Riik üritab hooneomanike abiga kaardistada varjumiskohti ja ka suurendada nende hulka.](https://static-img.aripaev.ee/?type=preview&uuid=45375fad-9819-5797-a2f2-89a92dbd012c&width=3840&q=70)
- Riik üritab hooneomanike abiga kaardistada varjumiskohti ja ka suurendada nende hulka. Foto: Liis Treimann
Tikan rääkis Äripäeva raadio esmaspäevases hommikuprogrammis lähemalt, milliste hoonete omanikud peaksid varjumisplaani koostama.
Samuti toonitas ministeeriumi nõunik, et olemasolevate hoonete omanikelt ei oodata eraldi ümberehitust, kuid muudetav seadus annaks edasi põhimõtted, milline võiks üks varjumiskoht olla. "Võimalusel ilma akendeta," tõi Tikan ühe näite.
Mari Tikanit intervjueeris Siim Sultson.
Ministeerium tahab hooneomanikelt varjumisplaani
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti valmisolek kriisiks on kehv, eriti täbaras seisus on suurlinnade korterielanikud, ütles Kriisiuuringute Keskus juht Hannes Nagel.
Käputäie kortermajade keldrid kohandatakse riigi raha eest esmase varjumise kõlblikuks, kuid ilmselt peavad ühistud edaspidi kopsaka kulutuse ise kinni maksma. Paljudesse majadesse pole aga kuidagi võimalik rajada varjumiskohta.
Lisatud ministeeriumi kommentaar
Siseministeeriumis küpseb plaan kohustada kinnisvaraarendajaid ehitama uutesse majadesse varjumiskohtasid. Arendajad kahtlevad, kas kohustus ikka kujuneb nii lihtsaks ja soodsaks, nagu siseminister Lauri Läänemets praegu lubab.
Olen veendunud, et tehisintellekt (AI) on saamas meie elu lahutamatuks osaks, kuigi selle juurutamine ja kasutuselevõtt võib võtta kauem aega, kui paljud eeldavad. Oleme juba näinud, kuidas AI suudab tõhusalt lahendada äärmiselt keerukaid ülesandeid. Samas on see tehnoloogia veel üsna kaugel täielikust äriprotsessidesse integreerimisest, mis nõuab põhjalikku tööd ja aega.