Arvestades Bitcoini väärtuse hiljutist tõusu ning oletus, et rekord saab lähiajal püstitatud on kõrge, nõuab Bitcoini investeerimisotsus põhjalikku turudünaamika mõistmist ning arusaamist võimalikest kaasnevatest riskidest. Freedom24 spetsialistid selgitavad olukorda.
Bitcoin on ajas näidanud kasvu isegi nende jaoks, kes ostsid selle tipphindadega. Oluline on siiski mõista, et varasem tootlus ei taga tulevast tulu. Krüptovaluutaturg on tuntud oma kiirete hindade kõikumisega.
Eelseisev aktsiate poolitamine, mis on kavandatud 29. aprillile, tekitab tavaliselt investorites optimismi ja viib sageli Bitcoini hinna tõusuni. Poolitamine toimub ligikaudu iga nelja aasta järel ja see oli aastatel 2020, 2016 ja 2012. Kolmele eelmisele poole võrra järgnenud 12 kuu jooksul tõusis Bitcoin 8069%, 284% ja 559%. See sündmus avaldab survet pakkumisele, sest aeglustab uute bitcoinide turuletuleku kiirust ja käesoleva aasta vähenemine toimub ajal, mil nõudlus kasvab. Sündmus, mis toimub ligikaudu iga nelja aasta tagant, viitab sellele, et uute bitcoinide loomise kiirus aeglustub ning see omakorda võib suurendada nappust ja nõudlust.
Bitcoini ETFi käivitamine on krüptoturu maailma kui terviku jaoks äärmiselt oluline sündmus.
Wall Streeti titaanide, nagu BlackRock ja Fidelity ETF-id investeerivad otse bitcoini ja ostavad järjest rohkem olemasolevat pakkumist.
Veebruari algusest alates on Bitcoini börsil kaubeldavate spot-fondide (ETF) kaudu iga päev ostetud ligikaudu 3500–4300 BTC-d, mille igapäevane toodang on umbes 900 BTC-d. See nõudlus kaalub üles turul saadaoleva pakkumise, soodustades hinnatõusu. Tarnepuudus süveneb eeldatavasti veelgi pärast poolitamist aprillis, mil iga päev kaevandatakse vaid 450 BTC-d. See pakkumise ja nõudluse vaheline erinevus rõhutab võimalikku hinnatõusu lähitulevikus ning investorid peaksid oma bitcoini investeerimisstrateegiaid kaaludes pakkumise dünaamikat meeles pidama.
Turg võib olla sündmusega juba arvestanud
Arvestada tasub ka seda, et eelseisva poolitamise sündmus võib olla juba turu poolt arvestatud. Pakkumise vähendamise ootus ja selle potentsiaalne mõju hindadele võisid mõjutada investorite käitumist ja sündmusele eelnenud turudünaamikat. Mõnel juhul, kui sellised sündmused aset leiavad, võib tekkida nö "uudiste müümise" fenomen, kus investorid müüvad pärast oma positsioonid ja mis toob omakorda kaasa ajutise hinnalanguse. Sarnast efekti võis näha 2024. aasta jaanuaris, kui ETFi tegelik käivitamine viis müügini. Ehkki poolitamine võib pikas perspektiivis olla tõusuteed, on oluline mõista, et selle tegelik toimumine ei pruugi kohalikus perspektiivis kohe tingimata kaasa tuua täiendavaid hinnatõususid.
Ehkki Bitcoin ületab oma kõigi aegade kõrgeima taseme ja see võib omakorda olla investoritele atraktiivne võimalus, tasub sellele läheneda ettevaatlikult. Krüptovaluutade maastik on muutlik ja pidevalt arenev, seega on selles edukaks navigeerimiseks vajalik valvas jälgimine ja kohanemisvõime.
Freedom24 on investeerimisplatvorm väärtpaberite, aktsiate, fondide ja muuga kauplemiseks, mis sobib iOS- ja Android-operatsioonisüsteemidega nutitelefonidele ja tahvelarvutitele. Selle loojaks on Euroopa maakler Freedom Finance Europe Ltd, mis kuulub valdusfirmasse, mille aktsiad on noteeritud Nasdaqi börsil. Ettevõttel on esindused USAs, Saksamaal, Poolas, Hispaanias, Kreekas, Prantsusmaal, Küprosel, Kasahstanis, Ukrainas, Aserbaidžaanis ja Armeenias. Ettevõte plaanib peagi avada oma esinduse Tallinnas.
Uuri lisaks:
freedom24.com
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.