EBSi tudengitel on võimalik minna semestriks või aastaks maailma tippülikooli õppima. Iduettevõtja ja EBSi vilistlane Kadri Tuisk peab seda kooli suurimaks tugevuseks. Kui muidu on maailma ärihariduse tipptegijate juures õppemaks kuni kümme korda kõrgem, siis EBSi kaudu saab välisülikooli viiendiku võrra väiksema õppemaksu eest.
- Doktoriõpe on hea võimalus tippjuhtidele pehmeks maandumiseks ettevõtlusest akadeemilisse keskkonda, räägiti äriharidusele keskenduvas raadiosaates. Foto: Erakogu
Estonian Business School pakub äriharidust gümnaasiumiharidusest doktoriõppeni. Kuna Eesti ettevõtjad pürgivad ka rahvusvahelisele areenile, tuleb EBSi bakalaureuseõppes välissemestri või -aasta veetmine kasuks. See eristab EBSi teistest äriharidust andvatest koolidest Eestis ja selle üle on uhke nii koolipere kui vilistlased.
Missugune on äri- ja ettevõtlushariduse olevik ja tulevik? Äripäeva raadio stuudios annavad vastuseid lektor, EBSi bakalaureuse- ja magistriõppe juht Anto Liivat ning ettevõtja ja EBSi vilistlane Kadri Tuisk.
Kadri Tuisk jagab saates oma kogemusi ja sõnab, et ülikoolis käimine tekitab positiivseid rutiine ning aitab vaimset teravust treenida. Ta julgustab bakalaureuse- ja magistriõppe vahel pausi tegema, et näha päris maailma ja saada aru oma järgmistest ootustest.
Liivat ei usu, et on võimalik olla tõsine ettevõtja või edukas ärijuht rahvusvahelist konteksti mõistmata. Tasub käia Eestist väljas. Seetõttu on ka EBS bakalaureuseõppesse lõiminud rahvusvahelise semestri, kus valikus on 70 partnerülikooli.
Kes tervet õpingut peab paljuks, sellel soovitab Liivat aga vaadata mikrokraadide poole.
Saadet juhib Tõnu Einasto.
EBS lubab rahvusvaheliste tippülikoolide kogemust, aga Eesti hindadega
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Miks peaks tippjuht tagasi kooli minema, kuidas leida selleks aega ja kuidas hinnata täiendhariduse tasuvust, sellest räägitakse värskes Äripäeva raadio saates, mis keskendub juhtide täiendõppele.
Viimase kümnendi jooksul on tubakasektori muutused olnud üsna dramaatilised. „Mis tähendab, et järgmise 10-15 aasta jooksul kaovad sigaretid ja need asendatakse teaduspõhiste alternatiividega neile, kes otsustavad suitsetamisega jätkata,“ ütles Philip Morrise välissuhete juht Kai Tammist. Sama moodi on muutunud ootused personalile, otsustavaks on saanud õigete hoiakute evimine.