Kinnisvaraarendusettevõte Avalon ehitab Tartu mnt 44 aadressile LEED-sertifikaadi nõuetele vastavat äripindadega korterelamut. Selle teeb tähelepanuväärseks asjaolu, et Avalon on üks esimesi arendajaid, kes korterhoonele kvaliteedisertifikaati taotleb.
- Kairi Nõulik ja Kristjan Lood. Foto: Juuli Nemvalts
Avaloni juhatuse liige Kristjan Lood tõdeb, et arenduses on erinevad kvaliteedisertifikaadid nagu LEED ja BREEAM leidnud tunnustust finantssektoris läbi positiivsete rahastamisotsuste ja seeläbi jõudnud ka kinnisvaraarendajateni.
Kuna Tartu mnt 44 hoones jagunevad pooled pinnad äripindadeks ja korteriteks, siis oli arendajal oluline taotleda majale LEED kuldtaset. „Eeskätt just ärikinnisvara puhul teeb sertifikaat arenduse tulevikukindlamaks ja aitab tulevastel omanikel saada võib-olla paremaid finantseerimistingimusi,“ rääkis ta.
Greenmetrix’i tegevjuhi Kairi Nõuliku sõnul on arendajate seas aina populaarsemaks muutunud, et järgitakse rahvusvahelisi jätkusuutliku arendamise standardeid. Ühelt poolt aitab sertifikaat kinnisvara väärtust suurendada ja teisalt saavad omanikud üles näidata vastutustundlikkust, nii tulevaste elanike-rentnike vastu, kui panustada planeedi paremasse toimimisse.
Nõulik toob välja, et vastutustundliku tegevusega jälgitakse samaaegselt hoone omaniku eesmärke, milleks on kvaliteetse elukeskkonna loomine ja raha teenimine ning ärilised eesmärgid. „Iga maja niisama rohemajaks nimetada ei saa, hoone peab omama rohesertifikaati, see annabki tarbijale teadmise, et hoone arendamisel on järgitud mõnda kõrgemat rahvusvahelist standardit,“ kinnitas ta.
Saates räägivad Avaloni juhatuse liige Kristjan Lood ja Greenmetrix'i tegevjuht Kairi Nõulik, milliseid nõudeid esitab LEED-sertifikaat kõigile arenduse osapooltele ning mille poolest erineb Tartu mnt 44 piirkonna teistest hoonetest.
Saadet juhib Juuli Nemvalts.
Jätkusuutlikkuse sertifikaadil on ehitusturul kaalu
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Oleme seadnud endale eesmärgiks, et kõik need planeeringud, mis me nüüd algatame – tegelikult viimase aasta aja jooksul oleme algatanud -, need saame kolme aastaga menetletud, märgib Tallinna linnaplaneerimise abilinnapea Madle Lippus.
Projekteerimine ja ehitamine ning kinnisvaraarendus peavad uuenema, et ellu jääda, ammugi et kasvada, kirjutab Tallinna abilinnapea Pärtel-Peeter Pere (Reformierakond).
Ehitussektor on viimaste aastatega teinud läbi hüppelise arengu ning keskkonnasäästlikkus tõusnud prioriteediks. Kuid seejuures kipub ununema, et säästlikkus on enamat kui süsinikujalajälg, kirjutab RKASi hoonete keskkonnasäästliku arendamise projektijuht ja Tallinna Tehnikaülikooli nooremteadur Kadri-Ann Kertsmik.
Jätkusuutlikkusest on arenenud justkui ümberjutustamise äri, kus igaüks räägib nii, nagu tema sellest aru saab. Jätkusuutlikust tegevusest peaks aga saama konkurentsieelis, mitte takistuste rada ja majanduslik viletsus, kirjutab ettevõtja ja Neulari juht Ilo Rannu Äripäeva teemaveebis Tööstusuudised.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.