Oma kodu ostmise soovist ja teiste rahaasjade juhtimisest välja kasvanud investeerimispisik on toonud Kadri Mäsaku sinnamaale, et tal on abikaasaga ligemale miljoni euro suurune investeerimisportfell, mis on toonud mõlemale finantsvabaduse.
Edu investeerimisel inspireeris neid ka looma ettevõtet, mis aitab kõigil oma rahaasjadest paremat ülevaadet saada. Vestlesime Kadriga, et uurida rohkem tema finantsvabaduse teekonna kohta, kuidas ta on oma portfelli üles ehitanud ja seda haldab, millised seigad tema otsuseid on mõjutanud ning kuidas on tema hinnangul seis eestlaste finantsteadmistega.
Eesti üks armastatumaid rahablogijaid Rahakratt avaldas nipid, kuidas palka juurde norida, pangaonudelt laenuintressi alla tingida ja rotina vetsu minnes sealt miljonärina väljuda.
Tallinnas üles kasvanud ja ülikoolis keskkonnateaduse eriala lõpetanud Ornella Jõgi (31) pidas oma erialal pakutavat palganumbrit vastuvõetamatuks. Hirm väikese palgaga virelemise ees sundis seni ülikooli professoriks pürginud neiut hoopis börsiinvestoriks hakkama.
End juba 25aastaselt finantsvabaks murdnud kinnisvarainvestor Ergo Mõttuse (40) edu valemiks võib pidada julget pealehakkamist, õpitu kohest rakendamist ja eesmärkide seadmist ning nende distsiplineeritud täitmist.
Kristjan Liivamägi (34) võiks päevapealt jalad seinale lüüa ja elada nagu kuninga kass – linnaametniku ja lektorina töötav investor on kümne aastaga saavutanud portfelli, millelt laekub talle iga kuu üle 8000 euro passiivset tulu. Ent teekond selleni on tähendanud sellist töötahet ja pühendumist, mis ilmestab hästi, miks miljonäriks saavad vähesed.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.