Tekstiilitootja Wendre omanik Peter Hunt nõuab firma endistelt juhtivtöötajatelt ligi kolme miljonit eurot, sest ekstöötajad kandsid tema arvates firmast välja tundlikku materjali ja kasutasid seda oma uue äri tegemiseks.
Peter Hundil on enda jaoks kõik selge. See oli vargus. Sigadus. Kaaperdamine. Noa selga löömine. “Ma olen nii pettunud,” ütleb Hunt.
Pärnumaa tekstiilifirma Wendre endise juhtkonna meelest on kogu lugu aga hoopis teine. Mitte nii mustvalge ja oluliselt nüansirikkam.
Omaniku ja endise juhtkonna kirjeldustest kooruvad välja justkui kaks eraldi lugu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Wendre ainuomanik Peter Hunt on kasutanud nutikat valemit, et pääseda aastate jooksul kogunenud kasumi eest üle 10 miljoni euro maksmisest Eesti riigile.
Wendre omanik Peter Hunt liigutas 75% varem endale eraisikuna kuulunud ettevõttest Saare Golf OÜ oma firmale.
Millal võib tööandja leppetrahvi nõuda?
Tööõiguse ekspert Thea Rohtla märkis Pärnumaa suurtööstuse Wendre tööreegleid analüüsides, et mitu kehtestada tahetud tööreeglit on segased ja seadusega vastuolus.
Wendre nüüdseks eksjuht Dennis Kristensen kolib Eestist ära, padjafirmasse jäänud töötajad on uuest juhist Meelis Milderist põnevil.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.