Põlvamaal Kanepi vallas tünnisaunade ja kümblustünnide tootmisega tegelev Gunnar Paalman on võlgade tasumist nõudvad äripartnerid marru ajanud. Neile paistab, et pankroti servale jõudnud äri käib juba edasi teises ärikehas.
Gabriel Aimil, kelle ettevõttele Gunnar Paalmani saunafirma võlgu jäi, sai lubadustest ja venitamistest mõõt täis ning ta nõuab Eco Oili pankrotti. “Hea kui üldse midagi saab, aga asi on põhimõttes. Nii ei tehta. Lõunas ei saa nii teha, Tallinnas võid teha, Narvas võid teha. Lõuna-Eesti on nii väike, et siin kõik tunnevad kõiki,” ütles Aim.
“Ega ta on seal rahvast lollitanud kõvasti,” lisas üks Eco Oili klientidest, puidust aiamaju, -mööblit ja saunu Hollandisse eksportiva Tuindeco Balticsi esindaja Argo Undla. “Selliseid tegelasi nagu Gunnar Paalman toimetas siin 1990ndate lõpul palju. Ta on kuidagi üksiku hundina siia veel, ma ei tea mismoodi, jäänud,” kirjeldas Undla.
Põlvamaa põnevaim ettevõtja
Seotud lood
Äripäeva Eesti ettevõtete tervise andmekogu järgi nihkus pankrotimenetluses ettevõtete arv kolme aasta kõrgeimale tasemele. Ettevõtete krediidihinnangud laiemalt samas püsivad üsna heal tasemel.
Tuntud lihamüüja Estonian Meat House on suurtes võlgades ja liigub pankroti poole. Selle juht aga üritab tegevust jätkata uue ärikeha all.
Eelmisel aastal kaotas kolme saeveskit käitav Viiratsi Saeveski tootmismahtu ning tooraine tulevik on endiselt väga segane, kuid tundub, et hullem aeg on puidutöösturi jaoks siiski möödas, rääkis ettevõtte juhatuse liige Tõnu Tsernant.
Kohus kuulutas välja pankroti ettevõttele, mida võidi kasutada legendaarse puitmajatootmise Ritsu võlgade maha raputamiseks. Kohtu hinnangul on märke rasketest juhtimisvigadest.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”