Tuumakonflikti oht Lähis-Idas, naiste hääle jõud USAs ja uued maksud Lätis.
- 2020. aastal käis valimas ligi 20 protsenti rohkem naisi kui mehi. Foto: AP/Scanpix
Kui enne oli Lääne avalikkus närvis ja ootas Iraani lööki, siis nüüd on Iisraeli kord pingeid kruvida. On ilmne, et suur sõda Lähis-Idas sõltub lisaks lahinguvälja tõsiasjadele ka suurte egode kokkupõrkest. Ehkki Benjamin Netanyahu on Hezbollahi vastu tehtud rünnakuga oma aktsiaid tõstnud, pole Iisraeli moraalne positsioon maailma areenil ülemäära paranenud.
Samal ajal jõuavad USA valimised aina lähemale ja on selge, et 5. novembri tulemusest sõltuvad otseselt ka suured geopoliitilised konfliktid. Sel korral esitame briifingus hüpoteesi, et lõpliku tulemuse otsustab see, kui ohustatuna tunnevad ennast Ameerika naised.
“Globaalne briifing” on Indrek Lepiku uudiskiri, mida saab endale tasuta postkasti tellida aadressilt
www.aripaev.ee/uudiskirjad Sõda Iisraeli ja Iraani vahel läks tuliseks. Samal õhtul, kui ilmus möödunud nädala briifing, tulistas Iraan Iisraeli pihta paarsada ballistilist raketti. Rünnak oli igas mõttes pretsedenditu ning ehkki lõpuks jäi otsene kahju tagasihoidlikuks, pelgab maailm Iisraeli tugevat vastulööki. USA näeb omalt poolt vaeva, et
Tel Aviv ei ründaks Iraani tuumarajatisi, ent sama suurt ohtu nähakse naftataristu purustamises, millel on kohe otsene mõju globaalsele toormeturule.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Iraan viis teisipäeval läbi pretsedenditu raketirünnaku Iisraeli linnade ja baaside pihta. On selge, et juudiriik annab vastulöögi, aga kui tugeva, on võimatu prognoosida. Lähis-Ida asjatundja Peeter Raudsiku sõnul ei tohiks arvata, et Iraani tuumarajatiste ründamine pole võimalik.
Me ei tea, kas Iisraeli invasioon Liibanoni kannab kaudse või otsese vallutuse eesmärki, kuid kindel on see, et surevad tavalised elanikud, naised ja lapsed, kirjutab ajakirjanik Kristjan Pruul.
Kaubandussõda maailma suurmajanduste vahel jätkub, sest reedel kehtestas Euroopa Liit Saksamaa vastuseisust hoolimata Hiina elektriautodele uued ja kõrgemad imporditollid.
Euroopa Komisjoni järgmise viie aasta üks olulisim eesmärk on taaselustada Euroopa Liidu tööstus. Komisjoni tööstuspoliitika asejuhi Maive Rute sõnul tuleb igal liikmesriigil osata muutustest ka osa saada.
Töötukassa peale mõeldakse enamasti siis, kui räägitakse töötusest, koondamistest, maksude tõstmisest või koolitustest. Vähem tuleb jutuks aga tööturuasutuse tase ja võrdlus teistega, eelkõige muidugi naabritega.