Linnapea Jüri Mõis ütles eile, et linnavalitsus võttis Viru väljaku hoonestuskonkursi kava volikogust tagasi, et see põhjalikult ümber töötada.
Mõisa sõnul on mõistlik Viru väljak hoonestusõiguse seadmise asemel maha müüa, sest see annaks tulevasele omanikule suurema kindlustunde piirkonna arendamisel.
Novembris ametisse asunud linnavalitsus võttiski endise valitsuse koostatud konkursitingimuste kava volikogust tagasi, et see ümber töötada, seades tulevasele investorile ka hulga lisatingimusi.
Uus linnavalitsus kavatseb Viru väljaku müüa konkursita otsustuskorras. Pealinna ühe magusama kinnisvaraprojekti Viru väljaku hoonestamine sattus avalikkuse tähelepanu alla mullu sügisel just seetõttu, et teatavaks sai endise abilinnapea Eve Fingi soov anda Viru väljaku hoonestamine otsustuskorras 99 aastaks Indrek Toomega seotud SRV Kinnisvarale, kes pakkus krundi hoonestusõiguse aastatasuks 1,32 miljonit krooni.
Toome pakutud hind oli peaaegu kolm korda madalam sellest, milliseks eksperdid hindasid Viru väljaku hoonestamise võimalikku aastatasu. Sellele lisaks pidi SRV Kinnisvara ehitama valmis 20 miljonit krooni maksva bussiterminali ja selle tasuta linnale andma.
Kui linnavalitsusele laekus hoonestusõiguse taotlusi veel kolmelt firmalt -- NLK Kinnisvaralt, Ober Hausilt ning Tallinna Kaubamajalt, töötas linnavalitsus avalikkuse survel välja siiski Viru väljaku hoonestamise tingimused, mis nägid ette eelläbirääkimistega konkursi korraldamist.
Hoonestusõiguse tähtaeg pidi olema 99 aastat ning aastatasu algsuurus 3,1284 miljonit krooni.
Autor: BNS
Seotud lood
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.