Väljahelistavat signalisatsiooniseadet saab muude objektide (suvilad, maamajad, korterid) kõrval kasutada ka auto signalisatsioonide lisaseadmena.
Seadme töö põhimõte on lihtne. Kui signalisatsiooniseade rakendub, siis paari sekundi pärast reageerib sellele väljahelistav seade. Väljahelistamisseadme elektromagnetiline survenupp vajutab väljastpoolt mobiiltelefoni kiirvalimisklahvile (Nokia tüüpi telefoni puhul), kuhu omanik on eelnevalt kodeerinud talle sobiva mobiiltelefoninumbri. Nii teatab seade omanikule kas vargast või tulekahjust.
Seda, et helistab signalisatsioonisüsteem, on võimalik kindlaks teha mitmel viisil, kas omaniku telefoni kuvarilt helistaja numbri või telefonist kostva häiresignaali järgi. Seade helistab omaniku määratud numbrile neli korda paarisekundiliste vahedega. Helistamine toimub 15 sekundi kaupa. Siis jääb seade ootama uut võimalikku häiresignaali.
Seade kujutab endast erilist mobiiltelefonihoidikut, millesse asetatakse standardne mobiiltelefon ja elektroonilist aparaati. Seadmesse sobivad väga paljud telefonimargid, optimaalne on kasutada ka vanemat tüüpi telefone, mis on väga odavad. Valvelepingut kellegagi vaja teha pole, sest seade teatab häirest otse omaniku telefonile.
Seadmel on ka pesa standardse autolaadija või toiteploki jaoks.
Autor: ÄP
Seotud lood
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.