Ida-Virumaa keemiakombinaadi Nitrofert omanikud otsustasid seisata ettevõtte määramata ajaks ning koondada ca 400 töötajat.
AS Nitrofert tegevdirektori Viktor Melniku sõnul tingis omanike otsuse mitu kokkulangenud negatiivset tegurit, sealhulgas Venemaa poolse gaasitarnija Mezregiongazi soov taganeda Nitroferdiga tänavu juulis sõlmitud soodsast gaasitarnelepingust, samuti jätkuvalt ülimadal karbamiidi hind ja taas langemistrendi näitav ammoniaagi maailmaturu hind.
Melniku sõnul on tänaseks lõpetatud ettevõtte korraline remont, hetkel valmistatakse Nitroferti ette talveks, et hoida ära seadmete külmumine.
Omanikud Melniku sõnul otsustasid seadusliku koondamise kasuks, kuigi see on ilmselgelt väga kulukas, sest suurem osa Nitrofert?i töötajatest on väga pika tööstaaziga ning neile makstav koondamishüvitus saab olema sõltuvuses staazist.
AS Nitrofert on Ida-Virumaa suurimaid tööandjaid ning ühtlasi Eesti suurim gaasi ja elektrienergia tarbija. Ettevõtte põhitoodanguks on looduslikul maagaasil baseeruvad karbamiid ja ammoniaak, mida kasutatakse põllumajanduslike väetistena ja eksporditakse 90% ulatuses EL maadesse. AS Nitrofert aktsiate kontrollpaki (95%) ostis aasta eest Oriental Chemtrade Ltd, investeerides ettevõttesse üle 100 miljoni krooni, tasudes muuhulgas ka Nitroferdi varasemate aegade võlad Eesti Energiale ja gaasikontsernile Itera kokku 70 miljoni krooni ulatuses.
Seotud lood
Turvasüsteemid toodavad igapäevaselt suurtes kogustes infot. Läbi tänapäevaste nutikate lahenduste saab neid andmeid üha kiiremini töödelda. Selle abil on võimalik näiteks läbi
valve- ja läbipääsusüsteemide tuvastada inimeste käitumises anomaaliaid ja hinnata reaalajas võimalikke riske. See on vajalik ettevõtetele, kes pakuvad elutähtsaid teenuseid ja võivad on ärisaladuse või andmete lekkimise korral saada suurt kahju.