Kommenteerimaks 17. märtsi Äripäevas ilmunud artiklit
?Järelmaksukaart niipea ei odavne?, teatame järgmist. Järelmaksukaartideks peetakse Eesti turul kaarte, mille krediidilimiit algab kolmest netopalgast ning nende intress on üheselt määratav: Magnet 16, Sampo järelmaks 19 ja Ego 20 kasutatud krediidilimiidilt.
Väide, et Magnet on Eesti turul madalaima intressiga järelmaksukaart, tuleneb
sellest, et Nordea Pank on Topeltnetot positsioneerinud ja reklaaminud kui krediitkaarti, mitte kui järelmaksukaarti. Samas on Hansapank Ego kohta, Sampo oma järelmaksu ja Ühispank Magneti kohta selgelt välja öelnud, et tegemist on
järelmaksutootega - neist kolmest ongi intress soodsaim Ühispanga Magnetil.
Magnet pole kindlasti odavaim krediitkaart, kuid siiski võiks väita, et ta on soodsaima intressiga järelmaksukaart. Kui aga Nordea plaanib oma Topeltneto positsioneerida kui järelmaksukaardi (mida ta senini teinud ei ole) ning jätab intressimäära praeguseks, siis on vaieldamatult nende kaart soodsaima intressiga järelmaksukaart.