Saksamaa valitsus arutab sel nädalal miinimumpalga kehtestamist enam idaeuroopa odavat tööjõudu kasutavates tööstusharudes, et tõkestada palgadumpingut.
Saksamaal on miinimumpalgad olemas ehituses ja laevanduses, enamikes tööstusharudes on palgad reguleeritud kollektiivlepingutega.
Saksa tööminister Wolfgang Clement ütles nädalavahetusel ARD televisioonile antud intervjuus, et kaalumisel on miinimumpalga kehtestamine ka teistes enim surve all olevates tööstusharudes, vahendab Bloomberg.
Miinimumpalga kehtestamist on hakanud nõudma Saksamaa paremjõud eesotsas Edmund Stoiberiga, opositsiooni vastaskandidaadiga kantsler Gerhard Schröderile 2002. aasta valimistel.
?Odava Ida-Euroopa tööjõu tulv sunnib tõsiselt mõtlema seadusega miinimumpalga kehtestamisest,? ütles Stoiber hiljuti Brüsselis. Ideed toetab ka kristlike demokraatide partei juht Angela Merkel, kirjutab Dagens Industri.
Seotud lood
Eurostati andmetel on Euroopa Liidus
kõrgeim miinimumpalk Luxembourgis, kus palk ületab vaeseimate ehk bulgaarlaste
oma 17 korda.
Tiina Käsi on nimi, mis kõlab ärimaailmas paljudele tuttavalt. Tal on juhtimises üle 25 aasta kogemust, kuid tema karjäär pole olnud lihtne ega lineaarne, vaid täis ootamatuid võimalusi ja väljakutseid, millest on sündinud väärtuslikud õppetunnid. Nordea Eesti tegevjuht, kes alustas oma karjääri rootsi keele õpetajana, on tänaseks saavutanud palju ja juhib mitmekesist ning rahvusvahelist organisatsiooni. Käsi kogemus ja oskus tasakaalustada töötulemusi ja inimlikku hoolivust teevad temast juhi, kelle teadmised ja arusaamad on väärt jagamist.