"Pistikupesa ostmisel tuleks kindlasti jälgida, et õige asi oleks õiges kohas - nii maandus kui ka niiskuskindlus," sõnab K-Raua ACE elektri- ja kütteosakonna juhataja Rain Kindlam.
Lisaks tuleb erinevate kaubamärkide vahel valides panna tähele, et pesad, raamid, valgusregulaatorid, termostaadid, aga ka telefoni-, televiisori- ja arvutipesad oleksid samast sarjast. Lisaks on eluohtlik, kui samas ruumis on maandusega ja maanduseta pistikupesad läbisegi.
Ehitus Service'i turundusjuht Tiiu Kütson osutab asjaolule, et paljud tänapäevased pistikupesad ja seinalülitid koosnevad komplektis kolmest detailist: sisu, raam (ja klahv). Siis ei pea tapeedi- või seinavärvi muutmisel vahetama välja tervet lülitit või pistikupesa, vaid piisab sama brändi teise seeria klahvi ja raami ostmisest ning olemasolevate vahetusest.
Enne seadme turule laskmist peab Kindlama seletusel tootja tootel olema vastavusmärgistus CE. Lisaks peab tootja koostama eestikeelsed kasutusjuhendid, koostama tehnilise dokumentatsiooni ning andma välja vastavusdeklaratsiooni. Viimases peavad kajastuma tootja või tootja volitatud esindaja andmed, seadme tehniline kirjeldus.
Samuti viited standarditele, vajadusel selgitused erisuste kohta, millega nõuetele vastavust deklareeriti, allakirjutanud isiku andmed ning vastavusmärgi paigaldamise aasta kaks viimast arvu. Lisaks tehniliste andmetega tehnilisele dokumentatsioonile on tarbijale eriti oluline kasutusjuhend. Sellest saab tarbija teavet pistikupesa või lüliti õigeks kasutamiseks ja hooldamiseks. Ensto turundusjuhi Andres Meresmaa sõnul on tööstuslike pistikute ja pistikupesade standardiks EVS-EN60309.
Seotud lood
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings
tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.