Suurärimehed Urmas Sõõrumaa ja Toomas Annus
pole vaatamata poliitikute rahastamisele iga kord seda saavutanud, mida on
soovinud.
Näide paari aasta tagusest ajast tänasest Äripäeva kaaneloost "Luubi all". Linnahalli osta soovivad Urmas Sõõrumaa ja Märt Vooglaiuga seotud Manutent OÜ annavad Reformierakonnale kohalikeks valimisteks 500 000 kr. Lisaks annab koos ehitusettevõtja Toomas Annusega loodud Sõõrumaa firma Rannailu OÜ Keskerakonnale 3 mln kr laenu. Tallinna Linnahalli nõukogu eesotsas reformierakondlase Ignar Fjukiga otsustab 2002. aasta augustis tellida halli ja selle ümbruse arendamiseks kolm arhitektuurilist lahendust ning panna seejärel linnahall ja seda ümbritsev ala enampakkumisel müüki.
2004. a oktoobris, võimuvahetuse eel kuulutatakse linnahalli müük nurjunuks. Reformierakond sõlmib Tallinnas uue võimuliidu Res Publica ja Rahvaliiduga. Linnapeaks saab Tõnis Palts. OÜ Manutent juht Märt Vooglaid tunnistab, et linnahalli ümber toimuv on farsiks muutunud.
Sõõrumaa pidas oma viimast juubelit aga just Linnahallis, üürides selle välja rohkearvuliste külaliste jaoks (pildil tulemas sünnipäevapeole), ja lastes samal ajal teha Linnahalli katusel põnevusfilmi võtteid.
2006. suvel tahab Tallinn anda Lasnamäe paekarjääri kordategemiseks Keskerakonna võlausaldajale Toomas Annuse Merkole, mis aga ebaõnnestub, sest ärimees Endel Siff vaidlustab konkursi tingimused.
Seotud lood
Näitena raha ja võimu läbipõimumisest
kirjeldab tänane Äripäev, kuidas kolm erakonda sõlmivad 1998. aastal kolmikliidu
ja saavutavad muu hulgas kahe aasta pärast ettevõtte tulumaksu kaotamise.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.