Kui 17. jaanuaril viiepäevast streiki
alustavad Tallinna tervishoiutöötajad oma nõudmisi ei saavuta, liitub 22.
jaanuarist algava üle-eestilise streigiga ka Kuressaare haigla.
Tervishoiutöötajate kutseliitude streigikomitee teatel osalevad 17. jaanuaril kell 8 algavas streigis arstid, hambaarstid, õed jt keskastme tervishoiu- ning hooldustöötajad, kirjutas saarlane.ee. “Seda streiki ei tehta lihtsalt lõbu pärast,” ütles SA Kuressaare Haigla juhatuse esimees Viktor Sarapuu. “Üks kindel põhjus on see, et Eesti on sisemajanduse koguprodukti tervishoiule mõeldud osa poolest Euroopa Liidus üks viimaseid ning viimasel kohal keskmise eluea poolest.”
Sarapuu sõnul valutab ka tema kui haiglajuhi süda tervishoiu ja meditsiini järjepidevuse pärast. “Kui jätkub see, et meditsiin on alarahastatud, arstkonnas ja õdede seas valitseb rahulolematus, personal lahkub teistesse Euroopa Liidu riikidesse, töömahud aga kasvavad, kuna ei jätku tööjõudu, on see järjepidevus ohtu seatud,” leidis Sarapuu.
Streigi ajal ei toimu polikliinikus eriarstide ambulatoorset vastuvõttu, ei tehta plaanilisi diagnostilisi uuringuid ega protseduure ambulatoorsetele haigetele, ei tööta ka perearstid. “Kellel on aeg kurgumandlite plaaniliseks lõikuseks kinni pandud, lükkub operatsioon edasi,” tõi Sarapuu näite.
Samas annab Kuressaare haigla, nagu teisedki, vältimatut abi. Plaanilisi haigeid ravitakse edasi statsionaaris, töötavad kiirabi ja vastuvõtuosakond. Patsientidel on oma muredega võimalik arsti juurde pääseda elavas järjekorras. “Arst vaatab kõik läbi. Kuna streigi ajal ei tööta perearstid ega polikliinik, võib muidugi oodata suurt patsientide tulva,” tõdes haiglajuht. Ta usub, et pikema streigi korral nõustuvad haigetele vältimatut abi andma ka perearstid.
Plaaniliste patsientide ravi Kuressaare haigla statsionaaris jätkub ka streigi ajal.
Seotud lood
Eesti arstide liidu Kohtla-Järve ja Narva
ühendused kavatsevad ühineda meditsiinitöötajate streigiga, et riik suurendaks
tervishoidu tehtavaid investeeringuid.
Kahe nädala pärast ähvardab Eestis alata
tervishoiutöötajate enneolematult laialdane streik. Riiklik lepitaja Henn Pärn
tunnetab, et lootused tema suhtes on kõrgeks aetud.
Eesti tervishoiutöötajad alustavad 17.
jaanuari hommikul kell 8 üleriigilist üldstreiki, nõudmaks tervishoiu paremat
rahastamist.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.