Hansabank Marketsi makroanalüütik Maris
Lauri nendib, et enne valimisi võib muidugi kõike lubada, aga kahju, et
selliseid avaldusi teeb majandusminister.
Majandusminister Edgar Savisaare ettekuulutatud majanduskriis võib tõeks saada, kui tal õnnestub tõsta riigiteenistujate palku üle 100 protsendi. Sarnane stsenaarium on hiljuti läbi mängitud Ungaris.
Pärast seda, kui Ungaris said 2002. aastal võimule endised kommunistid ja tõstsid 50 protsenti riigiteenistujate palka, on riigi majandus üha halvenenud: tööpuudus, välisvõlg, inflatsioon, eelarve puudujääk ja inimeste rahulolematus kasvavad. Eurole üleminek on edasi lükatud. Iga järgneva aasta palgaläbirääkimised on viinud tülide, ähvarduste ja streikideni.
"Tõsiasi on see, et Ungari majandusnäitajad halvenesid sellise eksperimendi järel oluliselt. Eelarve puudujääk paisus ülisuureks, forint nõrgenes, majanduskasv aeglustus, inflatsioon kiirenes, eurole üleminek lükkus edasi," rääkis Lauri Äripäevale.
"Enne valimisi võib muidugi kõike lubada, miks mitte ka 200% või 500%. Kahju, et selliseid avaldusi teeb majandusminister. See näitab, et meie majandusminister ilmselt ei tunne majanduse põhilisi toimimismehhanisme," märkis analüütik.
Seotud lood
Täna toimuval Eesti kiiresti arenevate
ettevõtete koosviibimisel "Gaselli kongress" leidsid ettevõtjad, et majandus- ja
kommunikatsiooniminister Edgar Savisaare plaan kahekordistada kiirkorras
riigiteenistujate palgad ei ole hea mõte.
Hansabank Marketsi makroanalüütik Maris
Lauri ütles täna Gaselli Kongressil, et kiire majanduskasv kujutab endast ohtu,
millele tuleb kiiresti reageerida.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.